Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
32,3 °C
ясно

Статті

ТАРИФИ НА МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ У ВІННИЦІ НЕПРАВОМІРНІ ТА ЗАВИЩЕНІ ВДВІЧІ
23 січня 2013, 00:00
ТАРИФИ НА МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ У ВІННИЦІ НЕПРАВОМІРНІ ТА ЗАВИЩЕНІ ВДВІЧІ

10 січня колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду задовольнила апеляційну скаргу заступника прокурора Вінниці та скасувала рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради «Про встановлення тарифів на медичне обслуговування за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями» коментуючи, що воно суперечить вимогам закону. Це рішення було оприлюднене прес-службою суду у засобах масової інформації та викликало суспільний інтерес. Згідно з ним тарифи на медичне обслуговування за договорами із страховими організаціями, які встановлено виконкомом міської ради, є неправомірними та перевищують встановлені Вінницькою обласною державною адміністрацією більш ніж у два рази. Фактично, це рішення стосується відшкодування муніципальною страховою компанією «Місто» витрат добровільно застрахованих вінничан закладам охорони здоров’я, тобто регулює взаємовідносини між юридичними особами – страховою компанією та медичними закладами. Рішення суду було прийнято після розгляду скарг, пов’язаних з діяльністю органів влади. Таких скарг і справ дуже багато, в одних випадках справа вирішувалась на користь громадян, в інших – суд визнавав дії органів влади правомірними.

Як зазначає виконавчий комітет, встановлюючи тарифи на відшкодування страховою компанією закладам охорони здоров’я, вони керувались 28 статтею Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де чітко передбачено право міських рад на регулювання тарифів. Однак, заступником прокурора рішення виконавчого комітету міської ради було оскаржене. Суд першої інстанції став на бік виконкому, а Вінницький апеляційний адміністративний суд скасував рішення і визнав його як таке, що суперечить закону, зокрема Постанові Кабінету Міністрів № 1548 від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».

Як відомо, Вінницька область є одним з регіонів України, де реалізовується пілотний проект розвитку медицини і запровадження страхової медицини є одним з напрямків цього проекту. Півтора року тому розпочала працювати муніципальна страхова компанія «Місто», яку територіальна громада придбала за 1 млн. грн. Уклавши добровільний договір з страховою компанією, вінничани мають можливість доручити юридичній особі вирішити фінансові питання з закладом охорони здоров’я, до якого вони звертаються за наданням послуг. Протягом 2012 року компанія відшкодувала міським медичним закладам 5,5 млн. грн. Це кошти, які абсолютно легально та прозоро поступили на рахунки закладів охорони здоров’я. «Багато напрямків, які реалізовуються сьогодні у медицині міста є пробними і ми йдемо першими по тому шляху, яким, можливо, в подальшому піде вся Україна, - каже заступник міського голови Андрій Рева. - В рамках цього пілотного проекту впроваджується багато схем. В тому числі запровадження медичного страхування і не думаю, що рішення, якими скасовуються прозорі і чіткі стосунки між страховими компаніями та медичними закладами, підуть на користь громадянам. Адже добровільні кошти, які вони сплатили страховій компанії, пішли не по тіньових схемах та не комусь у кишеню, а поступили на рахунки медзакладів і їх рух можна чітко простежити».

Так, як заява прес-служби суду не висвітлює позицію виконавчого комітету міської ради, 21 січня заступники міського голови Андрій Рева та Володимир Слишинський зібрали брифінг. На їх думку, виконавчий комітет при встановленні тарифів на відшкодування страховою компанією закладам охорони здоров’я діяв в межах повноважень наданих йому законодавчо, тому в подальшому рішення ВААС буде оскаржуватися.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар