Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 лютого 2023
-4,5 °C
пасмурно

Статті

Суспільство
Оксана ДЕРКАЧ. Трішки про життєвий Шлях
05 вересня 2020, 21:02
Оксана ДЕРКАЧ.  Трішки про життєвий Шлях

Аналіз наукових праць з філософії та психології, спостереження за специфікою життєвої самореалізації сучасної Людини дозволили визначити своєрідний Алгоритм цього процесу.

Алгоритм цей містить сім складових, першою (відправною) з яких є «цінності». Саме цінності Людини визначають її прагнення та потреби, породжуючи другу складову – «бажання».

Та бажання, на жаль, мають небезпеку так і залишитися бажаннями, якщо їх не трансформувати у «цілі», бо, насправді, лише наші цілі спонукають нас до «дії».

Вже здавна було помічено, як дії, що регулярно повторюються, формують «звички» Людини (так званні нейронні ланцюжки), які, у свою чергу, формують «характер» Людини. А мудреці Стародавнього Сходу казали, що «характер Людини визначає її Долю», тобто – якість Життя.

До речі, наші предки вірили, що Доля та Недоля – одні з головних персонажів міфологічної карти світу, що її сповідували прадавні слов’яни – постійно супроводжували Людину на її життєвому шляху. І тільки від самої Людини залежало, хто буде її супутником.

Таким чином, Алгоритм успішної життєвої самореалізації Людини схематично можна зобразити наступним чином:

 

Цінності ® Бажання ® Цілі ® Дії ®Звички ® Характер ® Доля

 

Відповідно, якщо ми не задоволені якістю свого Життя (тобто – своєю Долею), то необхідно змінювати свій Характер. Для цього необхідно виховувати (формувати) нові Звички, тобто – здійснювати певні Дії. Для цього, у свою чергу, необхідно ставити відповідні Цілі, що мають бути зумовлені відповідними Бажанням та Цінностями.

Таким чином, Алгоритм корекції Життєвого Шляху Людини є дзеркальним відображенням попереднього:

 

Доля ® Характер ® Звички® Дії ® Цілі ® Бажання ® Цінності

 

І вже потім скориговані Цінності почнуть знову працювати на Долю через Бажання, Цілі, Дії, Звички та Характер, формуючи бажану якість нашого Життя.

Довгий шлях. Чи є коротший? Є. Робота з Цінностями. Одразу.

Тож якщо Ви не задоволені Якістю свого Життя, якщо воно перестало приносити Вам радість, якщо Ви втратили своє натхнення, стомлені реаліями власного життя та виснажені буденною рутиною – напевне, саме час провести інвентаризацію власних Цінностей, Цілей та Звичок. Приходьте. Попрацюємо.

 

Ви можете звернутися за допомогою за тел.: 0965662851, 0930758305, 0502458954 – Деркач Оксана Олексіївна, практичний психолог, кандидат педагогічних наук доцент, керівник Відокремленого підрозділу ВГО «Всеукраїнська арт-терапевтична асоціація» у Вінницькій області.

 

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар