Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
05 березня 2024
8,5 °C
небольшая облачность

Статті

Суспільство
МОДА КРІЗЬ ВІКИ
28 січня 2015, 00:00
МОДА КРІЗЬ ВІКИ
Стильові напрямки нинішнього світу вражають своєю різноманітністю. Люди фантазують із власним образом, як заманеться. Проте модний простір не завжди був настільки різноманітним. Тож погортаємо сторінки історії.
Мода 1920-30-х років запропонувала жінкам одягти чоловічі костюми та вкоротити довжину суконь. Вважалося, що вбрання покликане виражати агресивний шик, вишуканість і навіть вульгарність.
У 50-ті роки популярності набув стиль «New Look», запропонований Крістіаном Діором. Це була «романтична лінія», покликана виражати жіночність, якої так не вистачало в епоху війни. У моду увійшли сукні з вузькою талією, пишні спідниці, сонцезахисні окуляри із загостреними кутами та туфлі на високих підборах.
Законодавцями стилю 60-х років стали британські модельєри. З’являється екстравагантне міні. Ідолами для нового покоління стають лідери музичних гуртів. Відчувається вплив молодіжного руху хіпі, що популяризують предмети ручної роботи, мотиви, кольори та форми Індії й Центральної Америки.
 
Епоха 70-х вкотре підтвердила відому істину – кожне наступне покоління заперечує ідеали попереднього. Повсякденний одяг стає стриманішим, цінуються правильні риси обличчя, виразні форми тіла та гарні зачіски. Пізніше з’являється стиль диско, що поєднує неприкриту сексуальність, яскраві барви та екзотику.
Увірвалися проривом у створенні модних новинок шалені 90-ті. Майже кожен мав у своєму гардеробі яскраві лосини, різнокольорові плащі, спортивні костюми «Adidas» та джинси «Mawin». Популярності набули спідниці-резинки. Стильним вважалося поєднання подібних «міні» зі шкіряними куртками. Як чоловіки, так і жінки вподобали светри «Boys». Знову повернулося каре, з’явилися асиметричні стрижки у вигляді сходинок, що нагадували єгипетські силуети.
Сучасна мода дивує неочікуваними рішеннями, однак колорит минулих епох час від часу повертається, щоб дати поштовх до створення нових стилів. Тож бажаємо вам віднайти власний неповторний образ!
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар