Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 січня 2020
-3,0 °C
ясно

Статті

СКІЛЬКИ ЧАСУ МИ ПРОВОДИМО В ТРАСПОРТІ
08 лютого 2013, 00:00
СКІЛЬКИ ЧАСУ МИ ПРОВОДИМО В ТРАСПОРТІ
Більше половини офісних працівників дістаються роботи протягом години або довше. 38% опитаних використовують для цього два або три види транспорту. Незручний маршрут терплять заради цікавої роботи. Такі дані було отримано в результаті дослідження міжнародного кадрового порталу HeadHunter.
Дорога до офісу займає в українців багато часу. 16% опитаних у кращому випадку їдуть на роботу понад годину, ще 36% близько 60 хвилин. Втім, 24% кожен ранок і вечір проводять у транспорті близько 30 хвилин, незалежно від погоди і трафіку. Ще майже стільки ж – щасливчики, які живуть недалеко від офісу: на дорогу в них іде менше як півгодини.
Більшість офісних працівників не може дозволити собі особистий автомобіль або таксі, і змушена їздити громадським транспортом. Лише 17% опитаних їздять на роботу на особистих машинах, а 3% використовують для цього таксі. 73% офісних працівників щодня стикаються з усіма принадами громадського транспорту. Щоб уникнути цього, 17% респондентів ходять на роботу пішки.
Більшість добирається до офісу одним видом транспорту. 35% змушені здійснювати в дорозі на роботу одну пересадку з транспорту в транспорт, а ще 3% – дві. Подібна статистика пояснює, чому більшість українських офісних працівників мріють про гнучкий графік та віддалену роботу.
Респонденти не схильні думати про заплановані справи дорогою на роботу. Більшість бажає використовувати цей час для відпочинку. Вони розслабляються (наскільки це можливо в громадському транспорті), слухають музику або аудіокниги, читають книги й газети, навіть дрімають. 13% намагаються відволіктися від незручностей дороги за допомогою мобільного телефону. До роботи готуються «на ходу» лише 13% опитаних. А адже думати про роботу у позаробочий час – ознака трудоголізму, до якого схильні багато офісних працівників України.
Втім, офісні працівники стійко переносять негаразди громадського транспорту. 72% опитаних відповіли, що їм на роботу діставатися зручно. Цікаво, що жителям районних центрів зручніше їздити в офіс, ніж жителям великих мегаполісів та обласних центрів. Чим старші респонденти, тим вони терплячіші до незручностей дорогою на роботу, мабуть, причина у звичці.
Частіше від інших скаржаться на незручності ті, кому добиратися до роботи годину або довше, і третя частина тих, хто використовують громадський транспорт. 25% автолюбителів теж не вважають дорогу до офісу зручною – через пробки.
Незручний маршрут офісні працівники терплять заради цікавої роботи. Лише 13% відповіли, що завжди шукають роботу за територіальною ознакою, а не виходячи з кар'єрних амбіцій чи бажання заробити більше.
Ставлення респондентів до дороги на роботу залежить від видів транспорту, якими вони добираються. Для тих, хто ходить пішки або добирається особистою машиною, дорога викликає скоріше позитивні емоції. Для них це можливість почитати або послухати музику, можливість поспілкуватися з рідними та друзями по телефону або можливість обміркувати робочі справи, зосередитися. А для пасажирів громадського транспорту дорога на роботу пов'язана скоріше з негативом: марна трата часу, дратівливий і виснажливий процес.
Опитані респонденти в більшості не готові змінювати ситуацію. Лише 8% хотіли б змінити свою роботу на менш оплачувану, але ближчу до дому. А ось змінити житло на більш зручне заради хорошої роботи готові 25% опитаних.
Дані було отримано в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua в січні 2013 року. В опитуванні взяли участь 3520 респонденти, серед яких 35% - чоловіки, 65% - жінки віком від 20 до 35 років.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар