Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 жовтня 2019
18,4 °C
ясно

Статті

СІВ В ТРАМВАЙ - ВМИКАЙ Wi-Fi
31 січня 2013, 00:00
СІВ В ТРАМВАЙ - ВМИКАЙ Wi-Fi

З метою підвищення рівня комфорту при проїзді в електротранспорті, у Вінницькій міській раді спільно з комунальним підприємством «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управляння» зародилася ідея про встановлення безкоштовного Інтернет з’єднання. Інженерам «Інтертелекому» було дане завдання встановити точки доступу у п’яти вагонах. І вже у квітні 2012 року Вінниця стала першим містом України, у якому запровадили проект по встановленню Wi-Fi у трамваях.

Ця подія показала себе з кращого боку та викликала резонанс, тому Вінницьким міськвиконкомом було прийнято рішення про подальшу роботу проекту та встановлення Інтернету на решту трамвайних вагонів. Оператор «Інтертелеком» надав обладнання та забезпечив роботу безкоштовного доступу для пасажирів вінницького електротранспорту. Проект був реалізований за технологією EVDO Rev. A (Evolution Data Only), тобто технологія мереж мобільного зв'язку третього покоління 3G з використанням обладнання EVDO Rev. B (швидкість передачі даних 73,5 / 27 Мегабіт в секунду).

Мені пощастило поспілкуватись з людиною, яка відповідає за роботу Wi-Fi - інженером-технологом трамвайного управління Кравченком Ігорем Михайловичем, який розповів мені про проблеми, які відбуваються у роботі системи. «До останнього часу збої відбувалися постійно, адже були проблеми із програмним забезпеченням. Нещодавно, за сприяння Вінницької міської ради та підтримки компанії ASUS, було отримане нове програмне забезпечення, яке було встановлено ще до першого снігу. Тож зараз якість роботи покращилась, але деякі скарги надходять і досі на сайт depo.vn.ua та до начальника управління. Особисто я перевіряю роботу Інтернету у 20-30 одиницях транспорту щоденно і безпосередньо на лінії.»

Нагадаю, що для доступу до сервера, необхідний який-небудь сучасний гаджет, який підтримує Wi-Fi. Для використання Інтернету в налаштуваннях, потрібно увімкнути функцію Wi-Fi і підключення здійсниться автоматично. Інтернет доступ у всіх трамваях абсолютно вільний та безпарольний. Безкоштовний Інтернет – це покращення комфорту у використанні громадського транспорту та його популяризація. На даний момент Wi-Fi встановлено на 92 трамвайних вагонах швейцарського та чеського виробництв. Також, випробується нове програмне забезпечення, яке повинне покращити роботу інтернет-роутера. Це нововведення у трамваях підвищило зацікавленість молоді до громадського транспорту, хоча й старше покоління досі не до кінця розуміє для чого той інтернет потрібен та що це взагалі таке.

Цей проект – це ще один крок до європейського життя. І це дійсно так, адже ми маємо змогу йти в ногу з часом.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар