Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 серпня 2019
19,1 °C
пасмурно

Статті

"СІКСТИНСЬКА МАДОННА" У ВІННИЦІ
05 червня 2012, 00:00
"СІКСТИНСЬКА МАДОННА" У ВІННИЦІ

На виставці робіт народних майстрів та відомих вінницьких митців. Нещодавно вперше представила на люди і свій твір майстриня-вишивальниця Олена Яковлєва - і нікого не залишила байдужим.
Усі, підходили до «Сікстинської мадонни», відомого шедевра Рафаеля, вишитого на полотні розміром 110 х 80 см, висловлювали захоплення майстерністю, з якою нитками відтворено шедевр геніального художника доби Відродження, влучними переходами колористики, точністю у відтворенні гами почуттів персонажів картини і кропіткою роботою вишивальниці.

Олена Яковлєва також була присутня на виставці й спілкувалася зі всіма, хто зацікавився її творчістю. Нам оповіла, що давно мріє оприлюднити всі свої роботи, яких вже чимало, бо вишиває з 4-х років у кожну вільну годину, що підштовхнула її до творчості бабусина вишиванка. Вперше спробувала вишити на … аркуші паперу і дуже плакала, коли папір порвався і зруйнувався вишитий котик. Тоді бабуся й почала навчати онуку справі по-дорослому: на полотні, зі всіма відомими їй способами і хитрощами. За багаторічний досвід вишивання Олена досконало опанувала вже всі відомі техніки вишивки, знайшла і свої прийоми майстерності.

На запитання, що надихає Олену на створення її вишиванок, майстриня відповіла просто: краса пейзажів, сюжету, людини чи твору. Зізналась також, що з митців світового значення Рафаель її захоплював завжди, а тому вибір картини саме цього художника не випадковий. Вишивала «Сікстинську мадонну» цілий рік, щоб встигнути до 500 - річчя створення цього шедевра донести вінничанам його красу він, створений Рафаелем 500 років тому, дійсно знайшов своє нове життя в майстерно-талановитій роботі української вишивальниці-вінничанки.

Бажаємо тобі, Олено, натхнення для створення нових чудових робіт, котрі будуть надихати глядачів довічно, як і їхні оригінали. Спасибі за створену красу!

Тереса Славіна, НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар