Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
-0,7 °C
переменная облачность

Статті

Що народжує метеорити?
05 червня 2013, 00:00
Що народжує метеорити?
Нещодавно біля Челябінська упав метеорит значних розмірів. Від його вибуху на висоті 10-15 км постраждало більше 1000 осіб. Метеорит влетів у земну атмосферу зі швидкістю 
15-20 м/с зі сторони сузір’я Пегаса. Удар на такій швидкості об атмосферу - це наче молотом по ковадлу: кінетична енергія перетворюється в теплоту.
Після аналізу маленьких уламків у лабораторії Уральського федерального університету науковці з’ясували, що це типовий хондрит – камінний метеорит із 10% заліза. Крім цього, в його складі є ще силікати та олівін - мінерал, котрий утворюється при температурі більшій 1000º С. Що ж таке метеорити і як вони утворюються? За однією з теорій між орбітами Марса і Юпітера на ранніх стадіях утворення Сонячної системи існувала планета Фаетон, котра вибухнула, утворивши пояс астероїдів. А більшість із метеорів і метеоритів, що падають на Землю - це уламки саме цієї планети.
Більшість сучасних науковців заперечують можливість реакції холодного ядерного синтезу (ХЯС), але відповіді на деякі важливі запитання з астрономії та астрофізики, на жаль, не дають. Можливість існування в природі реакції ХЯС довела американська космічна експедиція «Стардаст» до комети Вільда 2 сімейства Юпітера. Замість замерзлої льодової брили науковці НАСА побачили діючий космічний вулкан: загострені піки, величезні кратери, з котрих вилітали «високотемпературні» мінерали форстерит та олівін, що утворюються при надвисокій температурі. Виникає парадокс: на поверхні комети діаметром 2,5 км. температура якої становить -180º С, а в надрах ядра – більше +1000º С.
То звідки ж береться енергія протягом довгого часу, щоб підтримувати цей процес? Адже часточки комети Вільда 2, доставлені на Землю, були не радіоактивні,  тому розпад радіоактивних елементів у ядрі з виділенням тепла виключається. Висновок: лише холодний ядерний синтез протонів водню здатен забезпечити таку величезну енергію продовж мільйонів років. Такий процес йде і в надрах нашої планети, створюючи вулкани, розломи та землетруси. Фактично, людство живе на водневому реакторі, котрий за певних умов може вибухнути, перетворившись на купу уламків. Земля росте і збільшує свій діаметр зі середньою швидкістю 35 метрів на рік. Це явище пояснюється тим, що при утворенні з водню важкого хімічного елементу ядро отримує електронну оболонку і різко збільшує свій діаметр. Виникає колосальний тиск, що розриває земну кору, рухає континенти, утворює розломи, вулканічні острови і збільшує океани. Цей процес буде йти доти, доки на Землі є вода.
Усвідомлення геніально простих рішень природи може дати людству практично невичерпне джерело екологічно чистої енергії.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар