Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 березня 2019
-2,0 °C
ясно

Статті

СЕРЕД ВИКРИТИХ ВІННИЦЬКИМ УБОЗОМ КОРУПЦІОНЕРІВ - ОДИН ІЗ МЕРІВ ТА КОЛИШНІЙ ГОЛОВА РДА
03 липня 2013, 00:00
СЕРЕД ВИКРИТИХ ВІННИЦЬКИМ УБОЗОМ КОРУПЦІОНЕРІВ - ОДИН ІЗ МЕРІВ ТА КОЛИШНІЙ ГОЛОВА РДА

Одним із ключових завдань спецпідрозділу по боротьбі з організованою злочинністю є боротьба з корупцією – документування нечистих на руку посадовців, викриття масштабних розкрадань державних коштів, вчинених організованими злочинними групами за участю чиновників.

 

Про результати такої роботи розповів керівник вінницького УБОЗУ полковник міліції Валерій Пастух.

 

В цьому році поряд із направленим на розгляд до суду кримінальним провадженням відносно організованого злочинного угрупування, було виявлено 30 кримінальних правопорушень зазначеної категорії, у скоєнні яких викрито службових і посадових осіб трьох районних державних адміністрацій, службовців чотирьох міських рад та селищної ради, одного із міських голів, працівників квартирно-експлуатаційного відділу міста, а також ряд інших суб’єктів кримінальної корупції.

 

Викрито ряд зловживань посадовцями в сфері земельних ресурсів.

 

Зокрема, під слідством опинився суддя районного суду, який в липні 2007 року своїм незаконним рішенням передав у власність одному з ТОВ земельну ділянку площею понад 2 га з цільовим призначенням – землі промисловості. На земельній ділянц були розташовані об’єкти комерційного підприємства. ТОВ мало б або викупити земельну ділянку або орендувати, пройшовши відповідні тендерні процедури. Натомість суддя завідомо неправосудним рішенням зробив подарунок комерсантам. За фактом постановлення суддею завідомо неправосудного рішення відповідно до ч.1 ст.375 КК України відкрито кримінальне провадження. Такий злочин карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

 

Притягується до кримінальної відповідальності і колишній голова однієї із райдержадміністрацій. Посадовець без попереднього розпорядження райдержадміністрації про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, без виготовлення проекту землеустрою та його погодження органами по земельних ресурсах, природоохоронними та санітарно-епідеміологічними органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини, явно виходячи за межі наданих йому повноважень підписав розпорядження про надання одному з приватних підприємств земельних ділянок історико-культурного призначення загальною площею 26,68 га на території однієї із сільських рад. Таким чином незаконними діями посадовця було заподіяно істотну шкоду державним інтересам. За даним фактом відкрито кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 365 КК України. За такий злочин загрожує до п'яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

 

Відкрито кримінальне провадження по факту зловживання службовим становищем службовими особами однієї із міських рад та відділу Держкомзему, які внесли завідомо недостовірні відомості до 38 державних актів на право власності на земельні ділянки щодо розгляду вказаного питання на сесії міської ради, внаслідок чого 38 громадян незаконно отримали земельні ділянки прибережної захисної смуги річки П.Буг, загальною площею понад 4 га та орієнтовною вартістю 500 тис. грн. (ч. 2 ст. 364 КК України). Посадовцям загрожує позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Таке ж покарання загрожує державному інспектору України з охорони навколишнього середовища, який зловживаючи своїм службовим становищем, в порушення законодавства, шляхом використання завідомо неправдивих відомостей, у березні 2012 року умисно занизив обсяги видобутку двома ТОВ підземних вод, чим завдали державі збитків на загальну суму 1,3 млн. грн.

 

Посадові особами одного із управлінь земельними ресурсами ще у 2005 році затвердили висновок про експертну грошову оцінку земельної ділянки одного з громадян по заниженій вартості. Злочинна «близорукість» вартувала державі понад 300 тисяч грн ненадходження до бюджету.

 

Ці ж чиновники у 2006 році провели таку ж кримінальну оборудку, затвердивши висновок про експертну грошову оцінку земельної ділянки приватного підприємства. Завдані державі збитки становлять 1,2 млн грн. За фактами зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки відкриті кримінальні провадження. Триває слідство.

 

Серед корупціонерів були викриті і освітяни. Убозівці виявили фінансові порушення, вчинені посадовими особами відділу освіти однієї із райдержадміністрацій. При використанні бюджетних коштів, виділених на закупівлю продуктів харчування до загальноосвітніх навчальних закладів району, посадовці привласнили понад 140 тис. грн. Нечистим на руку чиновникам від освіти загрожує до восьми років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Понад 100 тисяч гривень збитків завдали державі дії посадових осіб відділу освіти однієї із райдержадміністрацій, які в січні цього року уклали із одним з підприємств завідомо невигідну угоду про закупівлю кам'яного вугілля за завищеними цінами. В результаті освітяни опинилися під слідством. (ч.1 ст. 364 КК України). За зловживання службовим становищем їм загрожує до 5 років ув’язнення.

 

Відкрито кримінальне провадження відносно громадянки, яка, перебуваючи на посаді головного державного санітарного лікаря одного із районів, зловживаючи службовим становищем, з метою привласнення житлового будинку, який збудовано в 2009 році як відомче житло для головного державного санітарного лікаря району та належав районній СЕС, в 2009 році незаконно отримала ордер від міської ради на право вселення до вказаного будинку. В 2010 році шляхом складання завідомо неправдивих документів вказаний житловий будинок з власності районної СЕС був переданий у комунальну власність міської ради. В результаті злочинної оборудки державі було завдано шкоди на суму понад 660 тис. грн. За фактом привласнення майна в особливо великих розмірах відкрито кримінальне провадження. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Перед судом предстали члени організованої злочинної групи з корумпованими зв'язками, що діяла в бюджетній сфері. П’ятеро посадовців одного із державних навчальних закладів міста з 2008 по 2011 роки, зловживаючи своїм службовим становищем, внесли в офіційні документи завідомо недостовірні відомості про зарахування на навчання, проходження навчання та отримання стипендій учнями, які фактично в цьому закладі не навчались і стипендії не отримували. В результаті злочинних дій вони здійснили розкрадання коштів державного бюджету на загальну суму понад 234 тис. грн.

 

З метою забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинною діяльністю учасників даної організованої злочинної групи, слідчими в ході досудового розслідування, було накладено арешт на майно фігурантів. Посадовці звинувачуються у привласненні майна в особливо великих розмірах та службовому підробленні.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар