Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
32,3 °C
ясно

Статті

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ІНВАЛІДІВ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ
19 квітня 2013, 00:00
САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ІНВАЛІДІВ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ
Забезпечення санаторно–курортним лікуванням ветеранів війни, жертв нацистських  переслідувань та інвалідів усіх категорій - є одним із напрямків діяльності управління праці та соціального захисту населення.
Облік громадян, які потребують санаторно-курортного лікування здійснюється відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Пільговик, крім того, повинен бути зареєстрований у Вінницькому районі.
Учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень). Учасники війни, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" забезпечуються путівками один раз на два роки.
Інваліди внаслідок загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються  путівками в порядку черговості в міру надходження путівок. Інваліди I та II групи із захворюваннями нервової системи забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 45 днів у порядку черговості в міру надходження путівок.
Особам, які супроводжують інвалідів I та II групи до санаторіїв спинального профілю,  путівки не видаються, лише оплачується проїзд у транспорті загального користування згідно з поданими проїзними квитками. Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку. Особа, що перебуває на обліку для забезпечення путівки в органах праці та соціального захисту населення, але в поточному році одержала безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку.
Чинним законодавством передбачена виплата компенсації інвалідам за невикористану санаторно-курортну путівку та компенсації самостійного санаторно-курортного лікування. Такі компенсації виплачуються інвалідам війни та інвалідам, зазначених у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.
При виплаті компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування обов’язково разом із заявою та пільговим посвідченням надається документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки.
Іншим категоріям інвалідів зазначені компенсації виплачуються, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу. В цьому випадку, підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є заява, медична довідка за формою 070/О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням, документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування, посвідчення, що підтверджує його належність до пільгової категорії громадян.
Після отримання інвалідом грошової компенсації період повторного перебування його на   обліку для забезпечення санаторно-курортного лікування обчислюється з дня подання ним необхідних документів для взяття на облік. Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах: інвалідам війни I і II групи виплачується розмірах 100% середньої вартості путівки, інвалідам війни III групи - 75% середньої вартості путівки, інвалідам I і II групи інших категорій - 75%, III групи - 50% розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Міністерством соціальної політики. У разі, коли інвалід має право на одержання двох і більше видів компенсації, згідно з кількома законами, йому надається право вибору в одержанні суми компенсації за одним із законів.
Осіб, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, санаторно-курортне лікування забезпечує Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
Відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012р. № 97 середня вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації в 2012 році становила 320,0 грн. Тому, інваліди війни І-ІІ групи у 2012 році отримали компенсацію у розмірі 320,0 грн., інваліди війни ІІІ групи – 240,0 грн., інваліди інших категорій І – ІІ груп – 240,0 грн., ІІІ групи – 160,0 грн.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар