Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
28 січня 2020
-1,0 °C
переменная облачность

Статті

РОЗМІЩЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЄВРООБЛІГАЦІЙ СТАЛО УСПІШНИМ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА СКЛАДНІ УМОВИ
27 липня 2012, 00:00
РОЗМІЩЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЄВРООБЛІГАЦІЙ СТАЛО УСПІШНИМ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА СКЛАДНІ УМОВИ

Директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова пояснила важливість розміщення єврооблігацій, яке було здійснене Міністерством фінансів України 17 липня.

Розміщення єврооблігацій, здійснене Україною на рівні 9,25%, я вважаю проривом, який ми зробили в неможливих умовах. Книга замовлень на зазначені папери становила близько 7 млрд. доларів. Це свідчить про дуже високий рівень довіри до цих цінних паперів, їх інвестиційну привабливість та про довіру до тих реформ, які були здійснені останнім часом. Успішність заходу підтверджується і тими умовами, за яких відбувалося розміщення євробондів. Розміщення цінних паперів проводилося на дуже складному європейському фінансовому ринку. Зрозуміло, що ті події, які відбуваються на ньому, зокрема грецькі, впливають на всю кон’юнктуру ринку. Дуже різко підвищилися ставки запозичень, які проводяться європейськими державами. Тобто, якщо колись європейські країни, такі як Португалія, Іспанія, Італія, розміщувалися під 2 – 4%, сьогодні це вже недосяжні планки.

На даний час, європейський ринок дає прибутковість на рівні 7 – 8%. Тому рівень дохідності, який запропонувала Україна, є максимально можливим за нинішніх умов і є надзвичайно вигідним для України.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар