Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 листопада 2019
-4,1 °C
облачно с прояснениями

Статті

РЕЗУЛЬТАТИ МІСЯЧНИКА ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ
11 травня 2012, 00:00
РЕЗУЛЬТАТИ МІСЯЧНИКА ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

 

30 квітня завершився всеукраїнський місячник добровільної здачі вогнепальної нарізної, гладкоствольної, газової, холодної зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Подібні заходи зазвичай організовуються ГУ МВС України двічі на рік – навесні та восени. У цей період громадяни мали можливість не тільки добровільно позбутися незаконної зброї, але й зареєструвати на себе добровільно здану зброю, якщо вона технічно справна і не перебуває в розшуку. Нагадуємо й те, що у разі добровільної здачі зброї громадяни звільняються від будь-якої відповідальності за те, що раніше зберігали її. Також у зазначений період можна було добровільно здати вибухові речовини, набої, гранати, міни та ін. Наступного разу подібна акція планується лише восени. Тому переконливо радимо всім, хто не встиг скористатися цією можливістю і здати незареєстровану зброю, зробити це протягом наступного місячника, аби позбавити себе від «небезпечної власності» та відповідальності за її зберігання.

А тому за більш детальною інформацією ми звернулися до працівників дозвільної системи. Там повідомили, що в результаті проведення місячника до органів внутрішніх справ м. Вінниці громадяни добровільно здали 15 незареєстрованих мисливських гладкоствольних рушниць та 1 нарізну, 18 газових пістолетів і револьверів та 1 пристрій для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями (травматичний пістолет), а також 121 боєприпас до армійської зброї та 5 димових шашок. Крім того, протягом місяця було здано 2 мисливських ножі та 4 кортики і наразі вирішується питання щодо їхньої реєстрації власниками на законних підставах. Загалом 8 громадян нашого міста змогли уникнути кримінальної відповідальності за рахунок добровільної здачі зброї.

Водночас застерігаємо власників зареєстрованої зброї від порушень правил її зберігання та обліку. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену законом. Звертаємо увагу мешканців м. Вінниці та області, у яких є вогнепальна мисливська та газова зброя, на необхідність дотримання правил постановки зброї на облік, термінів її перереєстрації. У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї вам необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звернутися до служби дозвільної системи при райвідділі міліції за місцем проживання.

З питань умов та строків проведення місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів необхідно звертатися в дозвільну систему ГУ МВС України. Там вам також нададуть необхідні консультації з питань оформлення дозволів на право зберігання, носіння вогнепальної мисливської, холодної та газової зброї.

Підготував Олександр Самойленко,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар