Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 лютого 2020
4,0 °C
пасмурно

Статті

ПИСЬМЕННИК, ЧИЇ ТВОРИ ЗЦІЛЮЮТЬ І ТІЛО, І ДУШУ
15 серпня 2012, 00:00
ПИСЬМЕННИК, ЧИЇ ТВОРИ ЗЦІЛЮЮТЬ І ТІЛО, І ДУШУ

Допомогти людині у скрутну хвилину. Вже 70 років з таким кредо по життю йде відомий вінницький письменник та знавець цілющих трав Василь Шевчук.

1 серпня 2012 року в бібліотеці ім. Тімірязєва на творчому вечорі з нагоди ювілею поета, пісняра і публіциста Василя Шевчука зібрались привітати рідні, близькі, співробітники та всі хто знає й поважає за його альтруїзм, щирість та безкорисливість помислів. Від імені обласної влади, голова бюджетної комісії, Наталія Гетце, виразила вдячність за вагомий внесок у відродження національної культури й духовності, за творчість, яка дарує радість, навчає бути чесними, справедливими й благородними, любити Україну і цінувати її невичерпні багатства.

- Надзвичайно приємно бачити всіх запрошених гостей, та нашого ювіляра: усміхненого, життєрадісного та повного сил і енергії. Сьогодні письменник у широкому розумінні — це людина, яка пише твори, висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому ж розумінні — це автор художніх творів, для якої літературна діяльність є професією. Але є письменники особливої категорії, твори яких ніби бальзам для серця, зцілюють людську свідомість та душу, надихають на щось нове, світле та духовне. Саме таким являється наш ювіляр. - зазначила Наталія Гетце, - Ми високо цінуємо його поетичний талант і творчий доробок, який гідно збагатив скарбницю національної та світової літератури. Адже його творчість знайшла своїх прихильників не лише в Україні, а вийшла на міжнародний рівень та стала популярна у багатьох країнах світу.

Василь Йосипович Шевчук народився 1 серпня 1942 року в селі Іванівці Тиврівського району. Член Національної спілки письменників України з 2004 року. За фахом В.Й. Шевчук агроном, народний цілитель, магістр народної медицини. Закінчив Жмеринське залізничне училище, а згодом і Уманський сільськогосподарський інститут. Працював агрономом у селі Луці-Мелешківській Вінницького району. Як відомий в Україні травознай видав книги з народної медицини, в яких вмістив велику кількість легенд, пов'язаних із дивосвітом природи.

Автор книжок "Зелений дивосвіт Поділля", "Там, де цвітуть орхідеї", "Люби мене, не покинь", "Трава-заступниця", "Подорож у таємницю", "Коли падають зорі", "Плакун-трава", "Одолень-трава", "Чар-зілля", "Зелье от ста недугов", "Таємниці поруч", “Пісня моя журавлина”, “Живиця”, “Сальвія”, “Грай моя бандуро грай”, “Зацвіли під вікном орхідеї”, “Секрети травозная”, “З щоденника сивого травозная” та інших.

На різних міжнародних конвенціях і симпозіумах народних цілителів до нього підходять за автографом відомі академіки і професори, запитують порад і хочуть знати його думку, як авторитетного світового травозная. На відміну від тих знахарів, які тримають у секреті рецепти відварів, напоїв і цілющих приправок, він щедро ділиться своїми знаннями та дає людям корисні поради. В цій повсякденній готовності прийти на допомогу до кожного, розкривається щедрість і гуманність чародія. Сьогодні є багато не чистих на руку людей, що заробляють на його творчості, але Василь Шевчук, як оптиміст вважає так: «Як крадуть? Нехай крадуть, значить варті уваги мої книги ». Багато хто думає про нього, як про дивака. Але хай і дивак, він всюди бере з собою свого потертого записника, нотує в ньому цікаві думки, спостереження та образи, що потім лягають у прості, але такі близькі і зрозумілі людям вірші.

Вітаємо Василя Йосиповича з ювілеєм! Бажаємо нових творчих здобутків, натхнення та вічної душевної молодості.

Світлана Ярова

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар