Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
30,0 °C
ясно

Статті

ПРОГРАМА "ШЕВЧЕНКО - ДЛЯ УСІХ СТОЛІТЬ" ТРИВАЄ
05 вересня 2012, 00:00
ПРОГРАМА "ШЕВЧЕНКО - ДЛЯ УСІХ СТОЛІТЬ" ТРИВАЄ

Близько півроку тому Благодійний фонд "Подільська громада" започаткував благодійну програму "Шевченко – для усіх століть". Основна її мета — формування культурної та духовної свідомості місцевої громади, сприяння створенню, охороні й збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам'яток історії та культури, місць поховання тощо.
А головне завдання благодійної програми - залучення додаткових ресурсів від громадськості для виготовлення пам’ятника Т. Г. Шевченку та упорядкування території навколо нього. В рамках цього проекту першим заходом ще 12 березня стала акція з нагоди річниці з дня народження Тараса Шевченка – благодійний концерт, в результаті якого було зібрано понад 100 тис. гривень.

Через кілька тижнів про цю програму дізнався всеукраїнський БФ «Велика родина». Оскільки Вінниця пішла шляхом створення не просто пам’ятника, а цілого культурного простору, цей фонд вирішив підтримати вінницький проект і вже перерахував на його реалізацію 50 тис. гривень. Окрім цього, фонд планує взяти участь у формуванні культурного простору навколо пам’ятника. Було підписано угоду про співпрацю між БФ «Велика родина» та БФ «Подільська громада», в рамках якої фонди не лише спільно збиратимуть кошти на пам’ятник, а й разом з обласною та міською владою, мистецтвознавцями працюватимуть над тим, щоб він був унікальним, сучасним, за яким би у найвіддаленіших куточках України впізнавали Вінницю.

Як зазначив голова правління БФ «Подільська громада» Віктор Бронюк :

- Мені дуже хотілося б, аби цей пам’ятник був неповторним. Почавши працювати над цим проектом, гастролюючи містами України, звертаю увагу на інші пам’ятники Шевченку. Скажу, що у приблизно половині монументів важко впізнати поета. Має бути сприйняття образу Шевченка, а не так, як було у часи 90-х років, коли бюсти Леніна перероблялися на бюсти Кобзаря.

Наступний етап збору коштів на пам’ятник Т. Г. Шевченку відбувався під час святкування Дня незалежності України 24 серпня. Усі найважливіші святкування та урочистості проходили на майдані Василя Стуса, який найбільше символізує український дух Вінниці. Саме там проходив Фестиваль українських мистецтв та культури «Подільська пектораль». І всі бажаючі внести свою частину на створення пам’ятника могли за символічну плату придбати сувенірну продукцію – закладки з картинами та уривками творів Тараса Шевченка.

На сьогодні зусиллями БФ «Подільська громада» в рамках програми "Шевченко – для усіх століть" зібрано близько 210 тис. грн. Наразі проводиться робота по підготовці документів на спорудження пам’ятника Тарасу Григоровичу для подання їх у Кабінет Міністрів.

До збору коштів на пам’ятник Шевченку, може долучитися кожен! Приєднуйтесь:

Благодійна організація «Благодійний фонд «Подільська громада»

ЄДРПОУ 35904183,

Р/р 260091327 у ВІННИЦЬКІЙ ФІЛІЇ ПАТ «КРЕДИТПРОМБАНК»

МФО 302623

З приміткою: «Безповоротна фінансова допомога на благодійну програму «Шевченко – для усіх століть».

БФ "Подільська громада",

www.gromada.vn.ua,

тел. +38(0432)672-096

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар