Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 листопада 2019
-5,3 °C
облачно с прояснениями

Статті

ПРО ЯКІСТЬ ЖИТТЯ - І НЕ ТІЛЬКИ
06 грудня 2012, 00:00
ПРО ЯКІСТЬ ЖИТТЯ - І НЕ ТІЛЬКИ

У багатьох людей старшого покоління виникають вікові особистісні зміни, як-от: безсоння, дратівливість, плаксивість. Погіршується пам’ять щодо переважно нещодавніх подій, тож їх не оминають проблеми із самообслуговуванням. Загострюються також супутні хронічні захворювання, і люди похилого віку потребують сторонньої допомоги. Медичну допомогу жінкам із розладами пам’яті, поведінки, супутньою соматичною патологією надають в 11-му відділенні Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. академіка О. І. Ющенка, котре свою історію веде з часу заснування самої лікарні – вже 116-й рік.

Сприятливий прогноз, значна питома вага осіб працездатного віку серед контингенту хворих – все це потребує якості життя як індикатора їхньої соціально-психологічної адаптації. Домінуюча тенденція в охороні здоров’я розвинутих країн світу характеризується оцінкою результатів медичної допомоги за кінцевим результатом. При цьому особливе значення приділяють якості життя. Поняття „якість життя” сьогодні глибоко ввійшло в медичну термінологію і все частіше використовується як в наукових дослідженнях, так і в клінічній практиці. Згідно з рекомендаціями ВОЗ, якість життя визначається як індивідуальне співвідношення становища індивідуума в житті суспільства (з урахуванням культури і системи цінностей) цього суспільства. Іншими словами, якість життя – це суб’єктивний показник задоволення особистих потреб у житті, який віддзеркалює сутність комфортності людини як всередині себе, так і в межах свого суспільства.

Якість життя” в широкому розумінні – це поняття, що охоплює багато сторін життя людини, які пов’язані не тільки з станом його здоров’я, але й з умовами життя, домашніми обставинами, рівнем матеріального забезпечення, професійними здібностями, мікрокліматом на роботі. Медичні аспекти якості життя у пацієнтів включають вплив самої хвороби (її симптомів), стан функціональних можливостей та рівень повсякденної життєдіяльності хворого. Використання оцінки якості життя сьогодні необхідне для вирішення ряду задач – загальної оцінки стану конкретної хворої людини, вивчення впливу різних профілактичних, реабілітаційних програм, розробки індивідуальної програми терапії й оцінки ефективності лікування.

Лікування сучасними препарати в умовах 11-го відділення нашої лікарні дає позитивний вплив на покращення функції запам’ятовування, відновлення в пам’яті необхідної інформації, більш стійкою стає увага, покращення якості життя пацієнтів з цереброваскулярною патологією, тим самим зменшує ступінь функціонального обмеження людини.

Тетяна СИДОРОВА,

завідувачка 11-го відділення Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. академіка О. Ющенка

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар