Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,9 °C
слегка облачно

Статті

ПРО МАЙБУТНЄ ГІДНЕ ЖИТТЯ ТРЕБА ПОДБАТИ СЬОГОДНІ
11 червня 2012, 00:00

Вісті з пенсійного фонду.
Питання тіньової заробітної плати порушується досить давно. Однак на практиці питання виплати заробітної плати в «конвертах» та легалізація трудових відносин справа непроста, адже реального механізму роботи щодо виведення з «тіні» немає. Через недостатність робочих місць громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавців, не задумуючись про завтрашній день.

Роботодавці, які платять заробітну плату в «конвертах», намагаючись зменшити податки та страхові внески, нараховують їх із мінімальної заробітної плати, що впливає на страховий стаж, а відтак і на розмір майбутньої пенсії.

Лише усвідомивши переваги офіційної заробітної плати та недоліки неофіційної, можна досягти зрушень у цьому питані. Отримуючи сьогодні заробітну плату у «конверті», необхідно замислитись проте, як і в якому розмірі буде виплачуватись пенсія завтра.

Усі працюючі можуть контролювати формування своєї майбутньої пенсії, домагаючись від роботодавця прозорих фінансових розрахунків. Кожна застрахована особа має можливість пересвідчитись, які дані надані роботодавцем до системи персоніфікованого обліку за допомогою інформаційних кіосків, що встановлені в управліннях Пенсійного фонду.

Інформаційні кіоски покликані забезпечити доступ до інформаційних ресурсів, які знаходяться в інформаційному центрі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. Вони дають можливість оперувати великими обсягами інформації та давати відповідь на запитання громадян, не звертаючись до спеціалістів Пенсійного фонду щодо заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, стажу, переліку документів, необхідних для призначення пенсії, графіків прийому громадян працівниками органів Пенсійного фонду. Для отримання інформації необхідно мати лише своє страхове свідоцтво.

Тетяна Свиридович,

перший заступник начальника управління

ПФУ у Вінницькому районі

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар