Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
03 серпня 2021
23,6 °C
небольшой дождь

Статті

ПОЇХАТИ НЕ МОЖНА, ЗАЛИШИТИСЯ - А ДЕ ВИ ПОСТАВИТЕ КОМУ?
31 травня 2013, 00:00
ПОЇХАТИ НЕ МОЖНА, ЗАЛИШИТИСЯ - А ДЕ ВИ ПОСТАВИТЕ КОМУ?

Останнім часом, я все частіше задумуюсь над деякими питаннями: «Яка перспектива чекає на мене в Україні? Як живеться українцям за кордоном?» Впевнена, що не лише я ставлю перед собою ці питання. Тож спробуємо розглянути переваги і недоліки життя в Україні та за кордоном.

По-перше, почнемо з освіти. В Україні документ закордонного зразка справляє досить позитивне враження. У закордонних ВУЗах цінується практика, а не «суха» теорія. За кордоном в навчальній програмі визначені лише найважливіші дисципліни, які знадобляться для майбутньої професії. Вітчизняна система освіти, спрямована на всебічний розвиток, тож вже з самого дитинства, ми стаємо розвиненими особистостями. По-друге, відсутність перспективи. Навіть добра вітчизняна освіта не дає гарантії на заслужене працевлаштування. Хоча, я впевнена, що наша молодь могла б перетворити Україну в справжню європейську державу. Але сучасне покоління, на жаль, або деградує, або підвищує культурно-цивілізаційний рівень розвитку інших країн. До речі, Євросоюз розглядає міграцію, як ресурс розвитку. По-третє, перед людьми, які побували за кордоном, спробували смак іншого життя, рано чи пізно постає питання: «Повертатись чи ні?». Найважливіші причини – суто психологічні: сум за батьками, рідними, друзями, врешті–решт, патріотизм у душі.

Розглянемо іншу сторону медалі. Перша проблема з якою стикається майже кожен: «Як же потрапити у бажану країну?». Найважливіша річ – кошти. Але цим все не обмежується, адже всі необхідні папери, тяганина з відкриттям візи та інші чинники виснажують вас. Врешті–решт, потрапивши до омріяного місця, виникає проблема працевлаштування. Для студентів ця процедура трішечки простіша. Існує безліч програм, за допомогою яких можна провести свої канікули в іншій країні, серед який найпоширеніші WORK&TRAVEL та Au-Pair.

За даними статистики, близько 80% молоді прагнуть до виїзду за кордон, 40% із них – найголовнішою причиною називають кращі умови для життя та працевлаштування, 19% – виділяють досить добре ставлення до людей, 14% – на перше місце ставлять розвиток держави та її забезпечення, а 7% – захоплюються культурою, архітектурою та звичаями омріяної країни, і лише 20% – бажають залишитися в Україні. Серед безлічі мотивів: «В гостях добре, а вдома краще!». Найпривабливішими країнами для еміграції вважаються: США – 31%, Німеччина – 12%, Італія – 9%, Великобританія – 8%, Англія – 5%, Японія – 4%, Франція – 2%, а також країни-сусіди – 9%.

Їхати чи не їхати, вирішувати вам, але поміркуйте, чи дійсно в нашій державі для вас немає умов самореалізації, чи вмієте ви самі заробляти, чи можете ви щось змінити у власній державі. Колись американський президент Франклін Рузвельт сказав: “ Спитайте себе, не що держава зробила для вас, а що ви зробили для неї?”.


Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар