Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,7 °C
пасмурно

Статті

ПОНАД 7 МЛН. ГРН. ВЖЕ ЗАЛУЧЕНО ДО БЮДЖЕТУ ОБЛАСТІ ЗА РАХУНОК ГРАНТІВ
25 березня 2013, 00:00
ПОНАД 7 МЛН. ГРН. ВЖЕ ЗАЛУЧЕНО ДО БЮДЖЕТУ ОБЛАСТІ ЗА РАХУНОК ГРАНТІВ

На сьогодні грантова діяльність Вінницької обласної Ради та місцевих громадських організацій є однією з найкращих в Україні. Залучення грантів у Вінницьку область - одне із найголовніших завдань, адже це додаткові кошти на розвиток територіальних громад, - зазначила голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія ГЕТЦЕ. Грантовою діяльністю на сьогодні займається невелика кількість громадських організацій Вінниччини. Найбільш ефективно на сьогодні працює Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина». За останні 6 років ними реалізовано 18 проектів на загальну суму 4 млн. грн. Завдяки реалізації одного з грантових проектів було створено Вінницьку обласну Асоціацію органів місцевого масоврядування (800,0 тис. грн). В рамках проекту людської безпеки «Кусаноне», було підписано грантовий контракт між Посольством Японії в Україні та Вінницьким обласним осередком Міжнародного Товариства «Україна-Польща-Німеччина». Проект модернізації медичного обладнання в Козятинській центральній районній лікарні виграв грант у сумі понад 115 тис. дол. США.

Міжнародна громадська організація «Єврорегіон «Дністер» протягом 1 року діяльності для налагодження транскордонного співробітництва залучили близько 2 млн. грн. та вже реалізовують два проекти коштом європейських фондів. Ще близько двох десятків проектів знаходяться у роботі. Серед них такі масштабні інфраструктурні напрями, як спорудження автомобільно-залізничного мосту «Ямпіль-Косоуци» (вартість 8 млн. євро), очисні споруди у населених пунктах на березі Дністра (5 млн. євро), під’їзні шляхи до пропускного пункту «Бронниця-Унгурь» (3 млн. євро), розвиток аеропорту «Вінниця». Крім того постійно реалізовуються мікро-проекти у сферах культури, спорту, освіти, медицини.

Слід підкреслити, що сьогодні в області вже працюють 2 масштабних проекти. Швейцарсько-Український проект «Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO. В рамках проекту DESPRO в 2012 році у Вінницькій області було реалізовано 6 проектів по водопостачанню. Частка співфінансування DESPRO по кожному проекту становила 240 тис.грн., що в сумі склало 1440 тис.грн. Починаючи з 2011 року у нашій області діє друга фаза проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду II», яка буде завершеною у 2014 році. Дана Програма діє у Жмеринському, Томашпільському, Теплицькому, Бершадському, Хмільницькому, Шаргородському, Калинівському і Чернівецькому районах. На фінансування громад Вінницької області передбачено виділити 380,8 тис.дол. США (понад 3 млн.грн.).

Молодіжні громадські організації Вінницької області на сьогодні майже не мають грантової історії. Проте займають активну громадську позицію. Протягом останніх місяців відділ аналізу обласних програм та бюджету за ініціативи Наталії ГЕТЦЕ проводить роботу з активізації діяльності органів місцевого самоврядування та громадських організацій в напрямку грантової діяльності шляхом таких дій:
  • проводиться моніторинг актуальних міжнародних та українських грантових конкурсів
  • розробляються та поширюються методичні матеріали
  • координується та надається підтримка в роботі громадським організаціям та органам місцевої влади
  • проводяться навчальні зустрічі та наради з активізації грантової діяльності в громадах
  • налагоджується співробітництво з донорськими організаціями та фондами
  • сформувалось коло відповідальних осіб з грантової діяльності з числа працівників головних управлінь облдержадміністрації, районних рад та активної молоді, які долучатимуться як партнерська сторона до розробки грантових проектів та надаватимуть необхідну аналітичну інформацію для більш швидкого виконання поставленого завдання
  • здійснюється розсилка актуальних грантів громадським організаціям, районним радам, студентському активу, усім тим, хто долучався до наших семінарів, та активно планує займатися грантовою роботою

До числа розсилки входять 44 громадських організацій області, 27 районних рад, Студентський парламент Вінниччини, 23 ради директорів шкіл Вінницької області, райдержадміністрації усіх районів області.

Наталія ГЕТЦЕ підкреслила: «Нами сформовано список відповідальних осіб по грантовій діяльності в кожному районі області, в головних управліннях та департаментах облдержадмінстрації. Хочу звернути увагу голів районних рад на активізацію їх роботи в даному напрямку та можливості співпраці з нашим відділом. Відділ аналізу обласних програм та бюджету головним чином працює над розробкою грантових проектів для Вінницької області. Так, нещодавно, за підтримки Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні було виграно 2 проекти: "Впровадження інтегрованої комплексної інформаційної системи електронного врядування місцевих органів місцевого самоврядування у Вінницькій області" та "Впровадження комплексної інноваційної системи забезпечення енергозбереження та ресурсозбереження в дитячому навчальному закладі села Агрономічне вінницького району Вінницької області з використанням альтернативних джерел енергії та систематизації технологічних рішень». Загальна сума коштів в межах проектів складає близько 1,5 млн. грн. Керівником проектів є завідувач сектору моніторингу обласних програм Олеся Панасюк (Царук).

Також протягом останніх 3 місяців голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів обласної Ради Наталія ГЕТЦЕ провела переговори та займалася організацією багатосторонніх зустрічей з всеукраїнськими фондами та організаціями. В результаті даної роботи підписано договір про партнерство між Вінницькою обласною Радою та Ресурсним центром ГУРТ. Даний договір сприятиме встановленню прямих зв’язків громадських організацій, безпосередньо з донорськими організаціями на основі довгострокових договорів, переддоговірним та договірним процесам з метою залучення благодійних коштів в громадський сектор Вінницької області, пошуку іноземних партнерів та здійсненню експертно-аналітичної роботи з інвестиційними програмами регіону.

Пані Гетце повідомила, що відділом аналізу обласних програм та бюджету проведено 5 заходів та більше 15 зустрічей в межах навчальної програми «Розробка грантових проектів». В начальних семінарах прийняли участь більше 140 людей, зокрема 44 громадських організації, 12 представників Головних управлінь та департаментів облдержадміністрації, 31 представник сільської, селищної та районної ради, більше 50 представників вищих навчальних закладів Вінницької області. Усі учасники отримали навчально-ознайомчі та методичні матеріали. Також після останнього заходу виявила інтерес та бажання щодо спільної роботи Громадська організація «Камяно-Бузька агенція розвитку малого та середнього бізнесу», що працює у Львівській області.

Проведено виїзні навчальні семінари «Участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах проектів та програм» для представників органів місцевого самоврядування в Шаргородському, Чернівецькому та Вінницькому районах. Також надавалися методичні матеріали в інші райони області, зокрема в Могилів-Подільський.

«Протягом останніх місяців відділом аналізу обласних програм та бюджету розроблено та подано до розгляду 6 проектів, ведуться домовленості та переговори щодо розробки ще кількох проектів в напрямках: «Реформа місцевого самоврядування» та «Розвиток громадянського суспільства». Відділ постійно працює в напрямку навчання і залучення активної молоді до роботи по написанню грантових проектів. В рамках навчально-інструктивних семінарів, що були проведені протягом останніх місяців, студентська молодь практично із всіх вищих навчальних закладів області мала змогу ознайомитись із сутністю грантової роботи; переліком працюючих на території області програм і фондів, а також оволодіти певними практичними інструментами у написанні грантових проектів. На даному етапі ведеться робота із відбору активних молодих людей, які готові писати і впроваджувати грантові проекти.

Навчальні наради є надзвичайно корисними та необхідними. Це показала практика нашої діяльності. Рекомендуємо проводити подібні заходи в усіх районах області, поширювати корисний досвід роботи та інформацію. Провівши дані робочі виїзди на місцях нами сформовано певне коло проблемних питань, які виникають практично в усіх і потребують відповідно вирішення. Це питання водопостачання, освітлення доріг, освіти та культури. Та чи не найголовнішим питанням є проблема зайнятості на селі.

Прошу відноситися до роботи та організованих заходів активно та використовувати можливості, які вам надаються. Почніть працювати особисто з вашої громади і тобі отримаєте результат. Досить очікувати лише на допомогу згори, потрібно самому рухатися та розвивати свою територіальну громаду» - стверджує Наталія ГЕТЦЕ.

«Враховуючи загальне бачення роботи районів з грантами треба сказати, що існує певне непорозуміння реальних можливостей та потреб у самих громадах. Велику кількість зусиль голова обласної Ради Сергій Татусяк спрямовує для того аби скоординувати та активізувати роботу в даному напрямку. Вже дуже багато зроблено, укладено партнерських договорів та меморандумів, і все це для досягнення високого рівня розвитку області та благополуччя громадян. Тому пропонуємо Вам використовувати наявні ресурси, що надаються обласною Радою та звертатися за допомогою до нашого відділу в разі потреби. Для досягнення позитивного результату нам потрібно працювати спільно. Ми готові долучитися до вашої діяльності та спільними зусиллями зміцнювати та посилювати розвиток Вінницької області». – зазначає Наталія ГЕТЦЕ.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар