Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 січня 2020
-3,0 °C
ясно

Статті

ПЛАНТАЦІЯ МАКУ У ПЕНСІОНЕРКИ
15 червня 2012, 00:00
ПЛАНТАЦІЯ МАКУ У ПЕНСІОНЕРКИ
На тридцяти сотках присадибної земельної ділянки, яка належить 73-річній одинокій пенсіонерці, дільничний інспектор міліції виявив плантацію снодійного маку та коноплі.
 Дільничний інспектор Погребищенського райвідділу капітан міліції В’ячеслав Нікітюк, перевіряючи свою дільницю в одному з сіл району, зайшов до одинокої літньої жінки дізнатися чи потрібна їй допомога, а натомість виявив плантацію заборонених нарковмісних рослин.
- На околиці даного села стоять чотири хати, де проживають старенькі бабусі. Того дня я пішов до них поспілкуватися, дізнатися, можливо, їм потрібна якась допомога. Зайшовши на подвір’я одної з літніх жінок, я побачив, що весь її город засіяний маком. За рослинами жінка гарно доглядала, адже між кущами не було жодного буряну. Жінка сказала, що мак вона посіяла для власних потреб, а саме - для кулінарних страв, - розказує дільничний В’ячеслав Нікітюк.
 Як з’ясувалося, на тридцяти сотках городу 73-річна пенсіонерка посіяла 44 тисячі рослин маку, серед якого виявилася і конопля. 407 рослин коноплі, за словами господарки, самонасіялися вітром.
Зі слів пенсіонерки, вона дуже полюбляє пиріжки з маком, саме тому і вирішила його вирощувати. Навіть садила двічі – перший раз не зійшов.

Виявленого маку вистачило б на приготування п’яти тисяч пиріжків. Кого ними мала «годувати» одинока пенсіонерка - з’ясує слідство. Вилучене зілля направлене на дослідження в НДЕКЦ при УМВС.

 За даним фактом порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 310 КК України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель». За свої «кулінарні вподобання» жінці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
- За тринадцять років роботи у міліції я вперше бачу таку кількість наркотичного зілля і таку поведінку жінки поважного віку. Раніше вона ніколи не потрапляла в поле зору працівників міліції, жила одиноко. Чоловік в неї давно помер, а діти проживають в іншому місті. Скільки разів раніше я з нею спілкувався, ми завжди знаходили спільну мову. Часто розмовляли про життя, про її дітей, онуків. Люди похилого віку, а тим більше одинокі, у нас на особливому контролі. Пам’ятаю, кілька років тому у нашому районі невідомий чоловік вчинив розбійний напад на двох одиноких пенсіонерок, внаслідок чого обидві померли. Сьогодні літні люди найбільш незахищені і часто стають жертвами зловмисників, особливо грабіжників чи шахраїв. Саме тому більше уваги ми приділяємо саме їм, - говорить дільничний В’ячеслав Нікітюк.

Ірина Добровольська
СЗГ УМВС України у Вінницькій області
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар