Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,9 °C
слегка облачно

Статті

ПІДСУМКИ МИНУЛОГО РОКУ
08 січня 2013, 00:00
ПІДСУМКИ МИНУЛОГО РОКУ

 

 

Інтервю з головою бюджетної комісії Вінницької області Наталією Гетце

- Які, на вашу думку, найвизначніші події сталися у Вінницькій області в 2012 році?

Здобутків багато, назву лише деякі. Вперше за часи незалежності відкрито нові та реконструйовано 33 дитячих садочки. За 2 роки газифіковано 81 населений пункт. За 2 роки відремонтовано та реконструйовано 156 км доріг. 2012 рік ознаменувався відродженням у Вінницькій області санітарної авіації, на сьогодні здійснено 6 вильотів.

Енергозбереження сьогодні, як ми всі розуміємо, найактуальніша проблема для всього світу. І Вінницька область не пасе тут задніх. У 2012 році завершено будівництво Слобода-Бушанської сонячної електростанції потужністю 1,875 МВт в Ямпільському р-ні. У подальших планах Вінницької області побудувати 6 сонячних електростанцій на 100 млн евро.

Також не можу не відзначити, що Вінницька область в цьому році за обсягами виробництва продукції сільського господарства посіла перше місце серед регіонів України. І це визначальна тенденція. Оскільки саме сільське господарство зараз стає важливим чинником зростання ВВП країни. І те, що сільське господарство виробляє близько 70% ВВП області, є обнадійливим чинником нашого майбутнього.

Але знаковою тенденцією розвитку Вінницької області я вважаю активне просування Вінницької області у Європу. Європейський вектор Вінниччини визначається у 2012 році активізацією грантової діяльності, активною діяльністю єврорегіону Дністер, вдалою, якщо не сказати резонансною презентацією Вінницької області у Брюсселі у Комітеті регіонів Євросоюзу, відкриттям представництва єврорегіону Дністер та Вінницької області у Брюсселі, поширення проекту Despro на території Вінницької області.

- Які події року в суспільному та особистому житті значимі для Вас?

У суспільному житті найбільш значимі події для окремої людини є ті, до яких вона причетна, або які сама спричинила.

Так я відчуваю гордість від того, що мала честь бути причетною до найважливішої європейської події Вінниччини – Презентацію можливостей та інвестиційної привабливості єврорегіону «Дністер» та Вінницької області на Днях відкритих дверей у Комітеті регіонів ЄС. Ми перші і єдині, що подібним чином заявили про себе в Євросоюзі.

Що стосується власне моїх проектів, то хочу згадати обласний конкурс «Дерево роду», урочисті підсумки якого відбулися кілька днів тому. Я переконана, ідея міцної щасливої родини може стати потужною національною ідеєю. Це спонукало мене організувати конкурс. Це мій особистий внесок розвиток національної ідеї, у профілактику соціального сирітства. Я переконана, коли кожен з нас буде знати свій рід до 7 коліна, тоді у нас не стане дитячих будинків.

На конкурс було подано понад сто проектів. Листи конкурсантів свідчать, що робота над проектом допомогла їм зміцнити сім’ї, відновити розірвані родинні зв’язки, помиритися й об’єднатися з близькими й далекими родичами. Це головний підсумок конкурсу. Я рада, що змогла знайти кошти на подарунки для усіх конкурсантів. Це мій третій творчий проект і я вже втягнулася у цей процес, хоча це дуже складна робота, що відбирає багато сил та часу. Але коли чуєш слова вдячності багатьох людей, то це неймовірно надихає на подальшу роботу.

Також в цьому році я познайомилася з цікавою і мужньою дівчинкою Даринкою Мудрик, якій я допомагаю в межах своєї депутатської програми допомоги дітям з особливими потребами. Свою небайдужість до долі Даринки виявило багато людей, завдяки яким вдалося впродовж цього року придбати для неї гарний німецький інвалідний візочок, організувати лікування у санаторії в Хмільнику, сеанси дельфінотерапії, курс голковколювання в Криму, курс лікування в Трускавецькій клініці відновного лікування професора Козявкіна. Я, чесно кажучи й не думала, що для мене знайомство з Даринкою виявиться знаковою подією цього року. Вона світла дівчинка, приємними для мене і сподіваюся для неї та її бабусі, стали зустрічі, коли ми приїздили до них без значних подарунків, а просто для того, щоб привітати зі святом, поспілкуватися.

Якщо говорити про особисті значимі чи просто яскраві події мого життя, то я в цьому році здійснила свою мрію – організувала для себе й своїх друзів політ на повітряній кулі на свій день народження. Це було феєрично.

Ну а визначальні події в моєму житті в прямому значенні цього слова пов’язані в цьому році з сином, оскільки він визначався в цьому році з майбутньою професією, вступав до університету, тому для нього, а значить і для мене цей рік – рік серйозних подій. Я дуже люблю свого сина, він мій головний натхненник на всі мої подвиги.

- Які події в житті країни у 2012 р. були значущими?

Найбільш значимих подій можна назвати багато. Наприклад, не сталося кінця світу, пророкованого на 21 грудня, або сніги в Україні впали такі, яких не було останні 130 років.

Але якщо говорити серйозно, то найбільша й найважливіша подія в Україні – чемпіонат Європи по футболу. Багато хто відзначає, що за рівнем проведення Євро Україна з Польщею перевершили своїх попередників. Завдяки Євро Україна поліпшила імідж та інфраструктуру. Свято пройшло, а аеропорти, готелі, гуртожитки і дороги залишилися. Україна розвіяла багато міфів про себе: нас перестали асоціювати з расизмом і Чорнобилем. За місяць чемпіонату для іміджу України було зроблено більше, ніж за 20 років.

Хочеться згадати Паралімпіаду-2012, що стала для України найуспішнішою за всю історію. Українці завоювали рекордні 84 медалі та фінішували четвертими, поступившись лише Китаю, Росії і Великобританії. Ці досягнення викликають в мене особливу гордість, тому що я особисто маю честь підтримувати вінницьких параолімпійців в межах своєї депутатської програми допомоги людям з особливими потребами.

Можна згадати посилення ролі соціальних мереж у 2012 р. Сьогодні люди, що бажають висловити протест проти будь-чого чи організуватися заради чогось використовують мережі для координації своїх дій. Наприклад, я пам’ятаю, як, організувавшись в Інтернеті, кияни провели масштабну акцію: вони клеїли на неправильно припарковані авто в центрі міста наліпки: "Мне плювати на всіх, я паркуюсь, де хочу". Можна по-різному ставитися до подібного протесту, але я говорю зараз про нові організаційні можливості. Також безсумнівна заслуга соціальних мереж – інформування громадян. Таким чином, з порядку денного знімається питання про цензуру в ЗМІ.

У 2012 році в український прокат вийшов повнометражний фільм українського режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізь Вогонь» - перший фільм, повністю створений в Україні за підтримки держави, без залучення іноземних коштів.

Значимою подією в Україні я вважаю заборону куріння в усіх громадських місцях. В Україні по-різному ставляться до цього Закону. Передбачають, що заборона куріння в негативно позначиться на рівні прибутків та кількості відвідувачів закладів громадського харчування. Але якщо подивитись на ситуацію інакше, то ціною питання стає 15 років життя кожного курця, а за статистикою, близько 30% українців – курці. Можливо, життя покаже, що в Закон потрібно внести перехідні компромісні зміни, але я впевнена, він потрібний нам, це закон цивілізованого суспільства.

- Що Ви побажаєте нашим читачам в новому році?

Я бажаю кожній вінницькій родині процвітання, любові, довголіття. Нехай у ваше життя прийде багато справжніх почуттів, нових яскравих подій. Нехай новий рік буде щедрим для Вас на цікаві плани та бажання втілювати їх у життя. Нехай ті, кому ви довіряєте, виправдовують ваші сподівання і підтримують вас на шляху до успіху. Все, що було доброго у році, що минає, забирайте з собою у наступний рік, а все погане нехай розтане, як сніг. А різдвяні свята нехай подарують вам багато приємного спілкування з коханими та близькими людьми!

Божого усім благословення!


Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар