Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 серпня 2019
25,1 °C
пасмурно

Статті

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ "ДЕРЕВО РОДУ"
02 лютого 2013, 00:00
ПІДСУМКИ КОНКУРСУ "ДЕРЕВО РОДУ"

Наприкінці минулого року було завершено масштабний проект «Дерево роду», що був організований під егідою депутата Вінницької обласної роди Наталії Гетце. Ми попросили її розповісти про результати конкурсу, про значення подібних проектів та чи є вже ідеї нових заходів.

- Пані Наталіє, конкурс «Дерево роду» завершено. Розкажіть, як це відбувалося, скільки було учасників конкурсу, хто допоміг у його організації?

- У конкурсі взяли участь 123 команди-родини з Вінниччини. Нашим конкурсом також зацікавились громадяни Канади, Росії та Ізраїлю. Тому обирати переможців було з кого. Конкурсною комісією було визначено 30 переможців в різних номінаціях. Володарем гран-прі – стала родина Мартинових з Бершаді, володарем 1-го місця – родина Титаренків з Ямполя. Окрім цього, були визначені володарі призів 4-х основних номінаціях та переможець за глядацькими симпатіями. Окрім цього, журі прийняло рішення ще про 15 спец-номінацій, для того, щоб окремо відзначити достойні роботи. Але хочу сказати, що абсолютно всі учасники конкурсу отримали цінні подарунки від голови обласної Ради Сергія Татусяка та від мене особисто. Також, гарним подарунком для всіх учасників конкурсу напередодні нового року стала гарна програма церемонії нагородження. Треба сказати, що наш проект від початку підтримало багато небайдужих людей та організацій.

- Конкурс завершено. Чи вдалося виконати всі поставлені завдання?

Питання складне. З одного боку – так. З іншого – не зовсім, і це було, мабуть, передбачуваним. Що я маю на увазі? З усіма завданнями організаційного плану, а їх було багато й вони були складні – ми справилися повністю від А до Я. Всі завдання, пов’язані з фінансовим забезпеченням конкурсу, ми вирішили. А от завданнями просвітницького характеру, пов’язаними з широким суспільним резонансом, з впливом на масову свідомість, на громадську та особистісну активність вінничан – тут складніше. А саме заради цього й організовувався конкурс. З одного боку ми мали понад сто учасників конкурсу, начебто багато. Багато з них представили гарні дослідницькі й творчі проекти. У своїх супровідних листах абсолютно всі учасники висловили думку про важливість знання родоводу для їхніх родин, що ця пошукова робота зміцнила сім’ї, подарувала втіху від спільної творчості і таке інше.

Але якщо зважити на те, що ми провели колосальну заохочувально-просвітницьку кампанію, а це: прес-конференції, програми на телебаченні, статті у пресі, матеріали в інтернеті, круглий стіл із залученням спеціалістів, підтримка обласного архіву, ми провели багато зустрічей у школах, університетах, літніх таборах. І при цьому, якщо врахувати, що у Вінницькій області мешкає більш як 1,5 млн. людей, а це кількасот тисяч родин, то виходить, що кількість учасників конкурсу, тобто активних дослідників своїх родоводів, була не такою вже великою. А саме це й було основним завданням – пробудити генеалогічну свідомість і активність вінничан. Я не буду зараз повторювати значення родинної пам’яті для кожної людини, родини та загалом держави, бо я про це вже говорила впродовж цього року дуже багато. Тому у мене виникає питання: а чи варто продовжувати? Думаю, треба відповісти, що варто. Тому що зрозуміти реальне значення того, що ми зробили; зрозуміти, чи посіяли ми гарне зерно і чи буде з нього врожай, можна лише з часом.

- Яке значення подібних конкурсів для нашої держави.

Значення конкурсів можна розглядати у двох площинах, які тісно пов’язані: це значення для кожного окремого учасника і значення для громади, суспільства. Що стосується першого, як сказав один мій знайомий, участь у змаганні не дозволяє мозку іржавіти. Участь у конкурсі для кожного учасника може стати відчутним поштовхом у особистісному розвитку. Кожен конкурс може допомогти більш точно визначити напрям розвитку людини, або взагалі кардинально змінити напрям розвитку, професію, допомогти зрозуміти себе, на що ти здатен, поліпшити самооцінку, розвинути бійцівські якості, чи просто хоча б подолати власну пасивність, власну лінь.

Зрештою у конкурсі можна отримати подарунки та виграти вартісні призи, як наприклад у нашому, і усією родиною відвідати іншу країну. Тобто будь-який конкурс – це шанс. Як педагог скажу, що особливо важливо брати участь у конкурсах підліткам, молоді. У цьому віці велика потреба в самовираженні, яку потрібно обов’язково правильно реалізовувати. В цьому віці високі розумові можливості пошуково-творчої діяльності, яким потрібно знаходити застосування. При цьому конкурси розвивають уміння виходити за рамки стандартів. Таким чином, мислення конкурсантів виходить на новий рівень.

Кожному учаснику конкурс дає свій результат, але для усіх спільним є пробудження самосвідомості й активності, а це і є суспільно значимий результат. Якби я не була впевнена у суспільній важливості подібних конкурсів, я б за це не бралася. Навіть якщо перші результати скромні, все одно такі конкурси потрібно організовувати. Я би порівняла їх з айсбергом: на кожного активного учасника подібних конкурсів є кількадесят чи кількасот тих, хто участі у конкурсах не буде брати, але пропоновану ідею реалізує просто для себе (поза конкурсом), а ще більше таких, хто лише подумав: «Так, це непогана ідея. Може згодом і я це зроблю». Подібні конкурси матимуть значення і значний результат лише за умови, коли вони не будуть разовими акціями «Зробили і забули», а будуть нарощувати оберти з року в рік, принаймні, кілька років, щоб зміцнити пропаговані цінності.

Впливати на громадянську свідомість і громадянську активність - це копітка і повільна справа. Але ні те, ні інше не росте, як трава при дорозі. Громадянську свідомість і громадянську активність треба формувати. І подібні конкурси – це один зі шляхів розвитку цього процесу.

- Яке Ваше найбільше враження від конкурсу?

Я думаю, що найбільше враження справив фінал конкурсу. Тому що це була емоційна кульмінація проекту, де я наживо зустрілася з сім’ями-учасницями інтернет-конкурсу «Дерево роду». Бачила радісні обличчя учасників, чула їхні щирі слова вдячності особисто мені. Я ж нормальна людина, мені було дуже приємно чути й бачити, що наш конкурс усім учасникам приніс багато позитивних емоцій, когось помирив з родичами, хтось захопився дослідницьким процесом, хтось – творчістю, а хтось просто отримав радість від спілкування з своєю сім’єю. І до цього певною мірою причетна я. Оце і дає найбільше враження.

- Які плани на 2013 рік? Чи будете продовжувати конкурс?

Скажу вам чесно, поки тривав конкурс, і одразу, коли він закінчився, я собі не раз казала «більше ніколи». Бо це важка й клопітна справа. Але проходить певний час, і я кажу собі вже інше. Так, треба продовжувати. І саме тому, що розумію – це суспільно важливий процес. Мені від того, повірте, - лише нервове напруження, купа витраченого часу, організаційні проблеми і матеріальні витрати. Але я розумію, що цю справу має хтось робити, то чому не я? Бо я вже доросла свідомо до того, щоб працювати не лише на себе, а й допомагати іншим. Крім того, мені це цікаво.

Стосовно конкурсу, я ще не знаю, чи буде конкурс мати той самий формат і ту саму тему, але я обіцяю, що він матиме продовження. Що можу сказати точно, конкурс відповідатиме моїм пріоритетам у громадській діяльності. Благодійний фонд, організований мною, має назву «Талант-інвест», тому що я переконана: найкращі інвестиції в майбутнє - інвестиції в людський капітал, особливо в розвиток дітей. І особливо у творчий розвиток. Я завжди підтримуватиму творчість у різних її проявах. Тому що у творчості набувається свобода і сміливість. Нині, у 21-му інформаційному, високотехнологічному й надшвидкому столітті інтелектуально-творчий потенціал набуває особливого значення.

Крім того я завжди підтримуватиму ідею зміцнення української родини через українські традиції. Бо це, я вважаю, найкраща об’єднуюча національна ідеї, яку потрібно пропагувати. Я думаю, що у наступному конкурсі будуть об’єднані всі ці поняття: родина, родинна історія, традиції, інтелект, творчість. Також мені хочеться оновити формат конкурсу. Маю сказати, що у мене виникла ось яка ідея. Перш ніж оголосити новий конкурс, я оголошую конкурс на найкращу тему та формат для наступного проекту. Та тема, яка отримає найбільшу підтримку вінничан і стане новим конкурсом, що організує «Талант-інвест». Тому всіх наших читачів, всіх активних вінничан запрошую до цього обговорення на моєму сайті ngettse.com.ua, або за телефоном (096) 295 98 58.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар