Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 червня 2021
22,0 °C
дождь

Статті

ПЕРВОЦВІТИ
20 березня 2012, 00:00
ПЕРВОЦВІТИ

 

Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) занесені до Червоної книги, і їхня кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени тощо. Квіти виривають із цибулинами і везуть разом з ними щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин. Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля первоцвітами - ранньоквітучими весняними рослинами. Первоцвіти вже сьогодні знаходяться на межі вимирання. Якщо не припинити злочинний бізнес сьогодні – незабаром у дикій природі цих рослин може не залишитися взагалі. Важливо зрозуміти, що всі первоцвіти (підсніжники, сон–трава, проліски, цикламени та крокуси) України охороняються законом. Деякі з цих видів уже знаходяться на межі повного знищення.

Люди, яких ловлять з букетами квітів у місті, часто розповідають, що вони продають квіти, вирощені на присадибній ділянці. Однак пролісок - не садова рослина, щоб вирощувати його у себе на подвір'ї, пролісок треба взяти з природного середовища, а це також є порушенням закону. Брати його з природного середовища і вирощувати дозволено лише в наукових цілях. Сплеск продажів у місті щорічно спостерігається у передсвяткові та святкові дні - до 8 Березня.Тому ще напередодні, перед цвітінням рідкісних рослин, працівники лісового господарства проводять профілактично-розяснювальні заходи серед місцевого населення. І весь цей час працюють в посиленому режимі, постійно патрулюючи місця зростання рідкісних рослин, цілодобово перебуваючи на звязку. За цю кропітку і нелегку роботу слід окремо подякувати Д. П.”Вінницький лісгосп” на чолі з директором Капелюх Віктором Васильовичем та лісничому Вінницького лісництва Ігорю Івановичу Матяшу, майстрам лісу Сергію Васильовичу Антонюку і Сергію Васильовичу Крамару та помічнику лісничого Анатолію Петровичу Степанюку. Крім того, з метою покращення екологічної ситуації та збільшення площі лісів, з березня розпочинається акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”. До якої будуть залучені школи, підприємства,установи і просто усі бажаючі, посадити дерево своїми руками.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та правил торгівлі. За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (у перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За кожен екземпляр (одну квітку) червонокнижних рослин, залежно від виду, передбачається штраф від 9 до 15 грн. Сума наче і невелика, проте в перерахунку на торгівця, який має хоча б 30-40 букетів по 40-60 квіток! До речі, за законом заборонено і купувати первоцвіти, але до адміністративної відповідальності людей не притягують, залишаючи цей вибір поки на совісті кожного покупця первоцвітів. І памятайте: купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Нема попиту – нема пропозиції.

Підготував Віктор Рудь,

член НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар