Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
05 лютого 2023
-4,1 °C
небольшой снег

Статті

Перебування одружених іноземців в Україні
16 січня 2014, 00:00
Перебування одружених іноземців в Україні

Питання про одруження з іноземцем завжди було актуальним. За даними статистики, кожний тридцятий шлюб в Україні укладається з іноземцем. Однак, одруження з громадянином України, не надає іноземцю права безперервного і законного перебування на території України та працевлаштування. Для цього потрібно пройти законодавчо встановлену процедуру, бо дані відносини є предметом правового регулювання конституційного права України.

Якщо іноземець одружився з громадянином України і бажає залишитися проживати тут, йому потрібно звернутися до міграційної служби за місцем проживання із заявою про видачу посвідки на тимчасове проживання. Посвідка на тимчасове проживання видається строком до одного року з можливістю продовження строку щоразу на один рік. Також іноземець має право отримати дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції, якщо він перебуває в шлюбі понад два роки. Термін розгляду цих документів не може перевищувати одного року з дня їх подання.

Особі, яка постійно проживає за межами України і отримала дозвіл на імміграцію, за її зверненням консульська установа України чи дипломатичне представництво України оформляють імміграційну візу, яка є чинною впродовж року з дня її оформлення. Після цього іноземцю залишається в’їхати на територію України і звернутися із заявою про видачу посвідки на постійне проживання. Посвідка на постійне місце проживання як документ, що підтверджує право іноземця на постійне проживання в Україні.

Потім, йому потрібно звернутися протягом п’яти робочих днів до органу міграційної служби за місцем проживання із заявою про видачу посвідки на постійне проживання. На підставі поданих документів, орган міграційної служби протягом тижня видає особі посвідку на постійне місце проживання в Україні.

З моменту отримання посвідки на постійне проживання особа має право перебувати на території України без будь-яких обмежень, строк дії посвідки не обмежується, проте посвідка підлягає заміні у випадку досягнення особою 25-річного та 45-річного віку.

Отже, можна зробити висновок, що іноземцю, який одружився з громадянином України і бажає залишитися проживати на території України слід пройти такі етапи:

по-перше – отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні;

по-друге – отримати дозвіл на імміграцію, якщо іноземець вже два роки перебуває в шлюбі з громадянином України;

по-третє – отримати посвідку на постійне місце проживання в Україні. 

Із дня отримання посвідки на постійне проживання, іноземець має право постійно проживати в Україні, працевлаштовуватись, займатися підприємництвом без обмежень будь-якими термінами перебування на території України.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар