Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
27 лютого 2021
3,5 °C
снег с дождём

Статті

ПЕЧАТКА БЕЗ ДОЗВОЛУ МВС: "ЗА" І "ПРОТИ"
20 березня 2012, 00:00
ПЕЧАТКА БЕЗ ДОЗВОЛУ МВС: "ЗА" І "ПРОТИ"

 

Після 21 лютого 2011 року для замовлення печатки дозвіл МВС більше не потрібен (згідно з наказом МВС від 11.01.11 № 5). З одного боку, таке рішення ніби спростило та здешевило для суб’єктів господарювання процедуру виготовлення печатки. Це і відсутність плати державного мита, і зменшення терміну виготовлення, адже раніше для отримання дозволу МВС потрібно було чекати до п’яти днів та вже потім замовляти печатку в штемпельно-граверній майстерні.

Тепер для замовлення печатки достатньо надати виробнику печаток копії наступних документів:

- для юридичних осіб: свідоцтво про державну реєстрацію або виписка з Єдиного державного реєстру, витяг зі статуту (в частині, що стосується печатки), довідка зі стат. управління, паспорт керівника;

- для фізичних осіб-підприємців: свідоцтво про державну реєстрацію або виписка з Єдиного державного реєстру, паспорт і ідент. код.

І вже протягом доби отримаєте печатку.

Але водночас відсутність законодавчих вимог значно ускладнила господарську діяльність. За умов проходження процедури отримання дозволу МВС печатка виконувала функцію ідентифікації суб’єкта господарювання, гарантувала захист при судових спорах. Значна небезпека такого рішення також полягає у зростанні ймовірності рейдерських атак, оскільки наявність відбитку печатки є основою для багатьох юридичних дій, у тому числі зі власністю. Наразі існує ситуація, при якій порядок і умови виготовлення печаток, а отже і контроль відсутні, але водночас використання печатки закріплено в окремих законах та підзаконних нормативних актах України, які регулюють банківські операції, оформлення трудових книжок працівникам, укладання письмових договорів, подання документів до державних установ тощо. А оскільки печатки і різноманітні штампи вкрай необхідні будь-якій фірмі чи підприємцю, власник печатки не зацікавлений в можливості замовлення та використання її іншим суб’єктом.

Станом на сьогодні надто актуальним є питання знищення печаток, яке також законодавством не врегульоване. В таких умовах суб'єкт господарювання може сам визначати, яким чином знищувати їх. На практиці підприємства, як правило, створюють для цього комісію і складають акт про знищення для того, щоб максимально відкрито фіксувати сам процес знищення. З фізичними особами-підприємцями складніше. Їм потрібно або зберігати власну недійсну печатку, або звертатися до штемпельно-граверних майстерень для складання акту знищення.

Отож, без дозволу МВС на виготовлення печаток сумнівних «вигод» для суб’єктів підприємницької діяльності значно більше. Зокрема те, що підтвердження легітимності користування печатками та відповідальність за їхнє використання тепер покладено на власника печаток - керівника підприємства (установи, організації) і підприємців. Цілком очевидним є той факт, що рішення про відміну дозволу призвело до вільного обігу неконтрольованої печатки. На мій погляд, дане питання потребує законодавчого регулювання, зокрема створення єдиного реєстру печаток України.

З питань виготовлення печаток, штампів, факсиміле, екслібрисів звертайтесь доштемпельно-граверної майстерні «Штамп-сервіс», за адресою вул. Соборна 59 (МІСЬКВИКОНКОМ), або за телефонами: 57-95-10; 50-91-49; (097)000-40-35; (067)766-79-57.

Леся Михайлівна Рудюк

Керівник штемпельно-граверної майстерні «Штамп-сервіс»

 
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар