Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
-0,7 °C
переменная облачность

Статті

Освіта по-українськи
17 грудня 2013, 00:00
Освіта по-українськи

Освіта – це основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального і економічного розвитку суспільства та держави. Здобуття в Україні вищої освіти набуло піку свого розвитку. Тепер це стало аж занадто модним трендом, який здається ще довго не втратить своєї актуальності. Проте не завжди диплом про здобуття вищої освіти свідчить про високий кваліфікаційний рівень людини.

Як на мене, то така нагальність у її здобутті успадкувалась нами після розпаду Радянського Союзу, оскільки тоді без потрібної освіти, на кар’єрне зростання годі було і сподіватись.

Отож, за останні роки в Україні спостерігається тенденція шаленого здобуття вищої освіти. До прикладу, у 2008 р., заклади освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації випустили 505 203 осіб за кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». І щорічно кількість «отримувачів» зростає в рази.

За інформацією української вільної енциклопедії “Вікіпедія”, виші України готують фахівців із 76 напрямів і 584 спеціальностей, що задовольняє потреби всіх сфер суспільного життя країни. Проте, якщо порахувати основні напрямки і спеціальності на які вступають абітуріенти, потрібно цю цифру зменшити вдесятеро.

Зараз, усі здобувають вищу освіту, хоча це не є стовідсотковим гарантом отримання в майбутньому роботи, та ще й за здобутою спеціальністю. Інтернет джерела повідомляють, що тих, хто одразу вирішує піти на роботу, не здобувши вищої освіти, становить лише півтора відсотки. Але можливість отримати освіту і можливість працевлаштуватись, зазвичай, це дві паралелі, які по-законах математики не перетинаються.

Станом на сьогоднішній день, освіта стала престижем, а в деяких випадках, навіть занадто дорогим. Сьогодні в Україні вищу освіту здобувають всі. Проте, як я вважаю, від цього не розумнішають. І все одно ринок праці постійно потребує висококваліфікованих працівників, а не з наявністю при собі диплома про здобуту вищу освіту за спеціальним фахом.

Також за останній час спостерігається тенденційність в тому числі й українців, на здобуття освіти за кордоном. І самі найкращі наші співвітчизники залишаються працювати на користь чужої держави. Звичайно, отримати хорошу, відповідну фахову вищу освіту можна і в Україні. Проте за кордоном, після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня, і якщо ти хороший знавець своєї справи, отримати роботу набагато легше. На те існує декілька цілком виправданих і об’єктивних причин. По-перше, там після закінчення вищого навчального закладу, одразу не вимагають такого необхідного стажу роботи як в Україні. По-друге, за кордоном зважають на престиж закінченого університету. А, оскільки в Україні університетів багато, то все більш частіші випадки, коли стаж роботи у відповідній сфері є важливішим, ніж диплом про освіту.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар