Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 вересня 2019
12,6 °C
пасмурно

Статті

ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ (продовження)
10 травня 2012, 00:00
ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ (продовження)

Уїк-енд проведений на природі це час витрачений не дарма. Отже, якщо Ваші речі спаковані, а душа прагне до пригод - шлях відкритий і вперед…(звісно без курйозів не обійтись, але так лише цікавіше).

Маршрути бувають різними, але типовий відпочинок на природі вимагає спокою від загазованої цивілізації. Тому люди, на відміну від звичного міського краєвиду у два – три «чахлих» дерева, які «стирчать» з заасфальтованого тротуару серед брудних калюж, зазвичай, надають перевагу мальовничим лісовими пейзажам із затишною галявиною поблизу річки, озера чи іншої водойми. На жаль, з кожним роком «клаптиків» справжньої природи лишається все менше і менше, і дістатися пішки туди завдання не з легких. Без транспорту тут не обійтись. Вибравши собі у жертви підходящу маршрутку, «натовп туристів» з невинною усмішкою на вустах і мотлохом розміром з слона, розпочав процедуру посадки. При цьому уважно вислуховуючи одним вухом нотацію водія на тему: «маршрутка це не рукавичка! В неї стільки не влізе!». У відповідь, одноманітно киваючи головою, без жодних докорів сумління мандрівники продовжували втрамбовувати багаж ще добрих 30 хвилин. Проїхавшись як законсервовані шпроти, туристи «вивалились» на місце «призначення».Дехто навіть встиг з вітерцем прокататись, – на половину виглядаючи з дверей переповненного маршрутного таксі. На щастя цього не побачили працівники служби ДАІ.

Не дивлячись на злегка «підім’ятий» зовнішній вигляд, настій залишався оптимістичним. І в загадковому очікуванні дива, «бригада» вирушила до заповітного місця. Проковилявши десяток-другий кілометрів за місцевим «Сусаніним», у декого з’явлася підозра, що маршрут був вибраний невдало. А фраза: «ще зовсім трошки йти…!», почала набридати. Разом з тим ще на початку «марш-кидка» чоловікам по черзі довелося окрім сумок тягти за собою коханих дам під їхнє монотонне скиглення. Звичайно, жодна з них не додумалась одягти нормальне взуття. В зв’язку з тим, що пишні форми дам «переважували» фізичну підготовку їхніх кавалерів, табір довелося розбити на пів дорозі.

Три намети лаштували близько двох годин під акомпанемент відбірної лайки. В результаті - для першого з них не вистачило деталей, другий зібрали з надлишком запасних частин, а при встановленні третього вичерпався весь словниковий запас нецензурних слів та виразів. В той же час жіночій частині «належало» зібрати хмиз для багаття. Хоча з принесених ними патичків, зелених листочків і травинок, свіжих гілочок товщиною у сірник, можна було лише гербарій складати. Не набагато краще виправила ситуацію сира зелена колода принесена чоловіками. Нарешті, втомлені, десь опівночі приступили до приготування шашликів. Репутацію «нахваленій» страві підмочила невеличка злива з грозою (хоча, згідно прогнозу погоди, обіцяли ясні й сонячні дні впродовж тижня). Отже, наполовину готове і частково обгоріле м’ясо їли не всі та й не з великим задоволенням.

На ранок наступного дня в планах значилась головна подія - риболовля. Підйом був невдалим. Після «вчорашнього шашлика», більшість прокинувшись, так і не змогла відкрити очі, в результаті чого було прийняте одностайне рішення – ранкову риболовлю перенести на невизначений час. Нарешті, коли вже всі «сонні мухи» повставали( десь об 11 дня), згадали і про відкладене на потім завдання. На жаль, річка, як виявилось пізніше, розташована у 20 км. Тому, задля збереження часу і сил, вирушили до найближчого сільського ставка. Клювало просто на відмінно! В такий короткий час і стільки риби! Ошелешені горе-туристи просто не вірили своїм очам. Але весь «кайф» було зіпсовано з появою хазяїна ставка, і, до речі, не самого ( а ще з добрим десятоком кремезних мужиків на додачу). Тікати довелося швидко і під «шальний» гуркіт куль, випущених з рушниці власника злощасного ставка. Живі і врятовані, хоча без улову, мандрівники поверталися додому. І на думці було лише одне - треба ще з тиждень відпочити після такого «відпочинку»!

Оксана Самойленко

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар