Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 липня 2021
21,8 °C
пасмурно

Статті

ОДИНАДЦЯТЕ ЖІНОЧЕ ВІДДІЛЕННЯ
12 липня 2012, 00:00
ОДИНАДЦЯТЕ ЖІНОЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

У багатьох людей старшого покоління виникають вікові особистісні зміни, як-от безсоння, дратівливість, плаксивість. Погіршується пам'ять щодо переважно нещодавніх подій, тож їх не оминають проблеми із самообслуговуванням. Загострюються також супутні хронічні захворювання, і люди похилого віку потребують сторонньої допомоги.

Медичну допомогу жінкам з розладами пам’яті, поведінки, супутньою соматичною патологією надають в 11-му відділенні Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка О.І.Ющенка, котре свою історію веде з часу заснування самої лікарні - вже 116-й рік.

У 2003 році у відділенні відкрили палату на 5 ліжок для учасниць та інвалідів Великої Вітчизняної війни, але з’ясувалося, що цього замало, і продовж чотирьох років кількість ліжко-місць збільшили вдвічі. Палата обладнана функціональними ліжками, холодильником, телевізором. Напроти неї - маніпуляційний кабінет, простора світла їдальня, де пацієнтки отримують безкоштовне (як і саме лікування) якісне 4-разове харчування. На меню нарікати не доводиться - страви із м’яса, птиці, риби, а також овочі, фрукти, соки, випічка.

Славні традиції своїх попередників у відділенні нині продовжує колектив, який вже понад 20 років очолює лікар вищої категорії Тетяна Миколаївна Сидорова — фахівець від Бога, чудовий організатор, добра, чуйна і милосердна, що добре розуміється на психології жінок літнього віку. Лікар відділення Ірина Сергіївна Никифоренко риси фахівця-професіонала поєднує з гуманністю і відповідальністю. За дотриманням санітарно-епідеміологічного режиму, медикаментозним забезпеченням, повноцінним і якісним харчуванням слідкує старша медсестра Альона Степанівна Рибачок. А сестра-хазяйка Світлана Миколаївна Снятовська забезпечує у відділенні чистоту, порядок і затишок.

Всі вони, такі різні, є однією командою, покликаною надати допомогу потребуючим. Узагалі медичний персонал тут кваліфікований і, зокрема, навчений доглядати за літними пацієнтками. І, звичайно, постійну підтримку для оптимізації роботи та вирішення поточних проблемних питань спеціалісти й працівниці 11-го відділення отримують од керівника ВОПНЛ - заслуженого лікаря України Вадима Леонідовича Клочка, який, до речі, значну увагу приділяє учасникам та інвалідам війни, дбає про максимально комфортні умови для хворих, їхнє забезпечення та обслуговування. Тож спільними діями тут, зокрема і в 11-му відділенні, створено атмосферу затишку та доброзичливості, наближену до природного побуту людей.

Олекса Славин,

Національна спілка журналістів України

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар