Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
-0,7 °C
переменная облачность

Статті

Оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів
23 грудня 2013, 00:00
Оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів

На виконання пункту 172.11 статті 172 Податкового кодексу України, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 4 березня 2013 року №231 про «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» затвердив Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства. Цей Порядок визначає механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

Визначення оціночної вартості здійснюють суб’єкти оціночної діяльності: фізичні особи, які отримали кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів та суб’єкти оціночної діяльності, які отримали сертифікати суб’єктів оціночної діяльності відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та інформація про яких включена до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності з видачею Фондом державного майна України Свідоцтва про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності за напрямами:

1. «Оцінка об’єктів у матеріальній формі» - за спеціалізацією 1.8 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства»;

2. «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об’єкти інтелектуальної власності» - за спеціалізацією 2.3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства»;

3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства».

Оцінювач, інформація про якого не включена до Державного реєстру, не має права здійснювати оцінку майна, майнових прав. За результатами оцінки суб’єкт оціночної діяльності складає звіт про оцінку, який є дійсним за умови включення інформації із звіту про оцінку до єдиної бази даних звітів про оцінку та присвоєння такому звіту реєстраційного номера. Інформація із звіту про оцінку, що включається до єдиної бази даних звітів, складається за встановленою Фондом державного майна України формою та є додатком до звіту про оцінку.

З 1 листопада 2013 р. використовуються звіти про оцінку, що проведена відповідно до цього Порядку, а також ще приймаються звіти про оцінку, що проведена до 31 жовтня 2013 р. включно суб’єктами оціночної діяльності за спеціалізаціями 1.1-1.7 у межах напряму 1 і спеціалізаціями 2.1 та 2.2 у межах напряму 2, але строк дії цих звітів не повинен перевищувати більше трьох місяців з дати проведення оцінки.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар