Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
03 серпня 2021
23,6 °C
небольшой дождь

Статті

Суспільство
БУДНІ ЛІСУ
13 березня 2013, 00:00
БУДНІ ЛІСУ

Ліси відігравали і відіграють пріоритетну екологічну роль в, еволюції біосфери та підтриманні її природного стану. Ця роль особливо відчутна в сучасний технологічний період, коли почав порушуватись киснево-вуглецевий баланс на планеті.
В Україні понад половини площі лісового фонду - це ліси штучного плантаційного походження. Тому важливим екологічним і соціально-економічним завданням є збільшення лісистості, забезпечення сталого розвитку лісових екосистем, поліпшення їх середовищетвірного та соціального значення. Саме на це і спрямована діяльність ДП "Вінницький Лісгосп", на чолі з директором Попельнюком Віктором Васильовичем.
Головним завданням лісівників Вінниччини є: досягнення оптимальної лісистості 15% за рахунок заліснення земель, не придатних для сільськогосподарського виробництва, своєчасне і якісне відновлення лісів на зрубах, вирощування високопродуктивних деревостанів; підвищення продуктивності і якості лісів, їх охорона і раціональне використання.
Так із практики ведення лісового господарства відомо, що невигідно вирощувати загущені або зріджені лісові культури. Густі насадження повною мірою використовують сонячну енергію, але через сильну конкуренцію за поживні речовини, а часто й за вологу дерева ростуть ослабленими, пригніченими. Рідкі насадження більшою мірою пошкоджуються і вітровалами, стовбури дерев збіжисті та сучкуваті, знижується! продуктивність, втрачається лісова ситуація. Густота залежить насамперед від категорії лісокультурної площі, типу лісу, біологічних особливостей порід, з яких створюється насадження, складу культур, виду садивного матеріалу, наявності природного відновлення, економічних умов, методу створення лісової культури.
Тому лісівники регулярно проводять різного типу рубки догляду, для освітлення, прочистка, проріджування, прохідна рубка. Рубки освітлення формують насадження бажаного складу та густоти, забезпечують таку участь головної породи в насадженні, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного насадження. Рубки прочищення забезпечують склад і форму деревостану, створюють рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, формують оптимальну структуру майбутнього деревостану, регулюють кількісне співвідношення між окремими породами. Рубки проріджування створюють умови для формування стовбура і крони кращих дерев головна увага приділяється якості і структурі насадження. Прохідні рубки призначені для створення умов щодо збільшення приросту кращих дерев, підвищення товарності насаджень та скорочення термінів вирощування технічно стиглої деревини. Загалом проведення доглядових рубок передбачає, насамперед, максимальне забезпечення вирощування стійких та високопродуктивних лісових екосистем. Таким чином формують склад майбутнього лісу і створюють сприятливі умови для росту.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар