Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
9,0 °C
небольшая облачность

Статті

ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ВИСІВУ НАРКОВМІСНИХ РОСЛИН МАКУ ТА КОНОПЕЛЬ
22 травня 2012, 00:00
ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ВИСІВУ НАРКОВМІСНИХ РОСЛИН МАКУ ТА КОНОПЕЛЬ
Розпочався сезон висіву городніх культур. Однак, слід зазначити, що чинним законодавством України встановлено певні обмеження щодо висіву нарковмісних рослин маку та конопель.
Так, відповідно до ст.15 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори» безліцензійна діяльність з культивування нарковмісних рослин маку та конопель на території України забороняється.
Відповідно до ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин».
Відповідно до ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин караються штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».
Відповідно до ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п'ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п'ятдесят і більше рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Протягом 2011 року працівниками міліції було задокументовано 224 факти порушень вирощування маку та конопель, з яких 91 факт незаконного вирощування маку та 131 факт незаконного вирощування конопель.
Із незаконного обігу вилучено 91 тис 389 рослин маку та конопель, з яких 39 тис 662 рослини маку та 51 тис 727 рослин коноплі.
За вказаними фактами порушено 132 кримінальні справи за ст. 310 КК України та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 КУпАП 33 особи.

ВБНОН УМВС України у Вінницькій області
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар