Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
17 листопада 2019
8,0 °C
пасмурно

Статті

ОБЛАСНА РАДА ЗАЛУЧАЄ ВСІ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ ГРАНТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
29 січня 2013, 00:00
ОБЛАСНА РАДА ЗАЛУЧАЄ ВСІ УПРАВЛІННЯ ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ ГРАНТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

24 січня 2013 року у приміщенні Вінницької обласної Ради відбувся круглий стіл за участі представників управлінь облдержадміністрації і громадських організацій. На круглому столі розглядались питання активізації співробітництва та посилення координації діяльності між обласною Радою, управліннями облдержадміністрації та громадськими організаціями щодо грантової діяльності у Вінницькій області.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету Наталія Гетце, відзначила, що зустріч у такому форматі повинна сприяти посиленню координації діяльності усіх зацікавлених сторін у провадженні грантової роботи. Адже самим громадським організаціям часто не вистачає їх власного ресурсу, що вимагає тісної і злагодженої співпраці із місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. Кожна із сторін: і місцеві органи виконавчої влади, і органи місцевого самоврядування, і громадські організації зацікавлені у підвищенні ефективності та результативності грантової роботи, залученні додаткових інвестицій у Вінницьку область, що сприятиме вирішенню актуальних проблем у різноманітних сферах: освіті, охороні здоров’я, житлово-комунальному господарстві, міжнародному співробітництві та інше.

За сприянню Сергія Пилиповича Татусяка обласною Радою уже зроблено перший крок в напрямку координації діяльності органів влади і громадських організацій, – це визначення координаторів по грантовій діяльності від управлінь облдержадміністрації. Дані координатори повинні будуть надавати інформаційну, методичну і організаційну допомогу громадським організаціям у процесі написання та адміністрування грантових проектів. Це має підвищити як якісний рівень підготовки самих проектів, так і збільшити кількість донорських коштів, залучених у економіку області, – зазначила організатор заходу Наталія Гетце.

Заступник начальника Головного управління економіки облдержадміністрації підкреслив, що запорукою успішності написаних грантових проектів є їх взаємозв’язок із стратегією і програми соціально-економічного розвитку регіону. Також наголосив, що досвід управління у адмініструванні таких проектів як Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні DESPRO” та “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” (ПРООН) може бути використаний і успішно поширений серед інших управлінь і громадських організацій.

Учасники круглого столу також мали можливість особистого спілкування з керівником напрямку Суспільна інформація Тарасом Тимчуком.

На основі проведених двох попередніх занять загальної програми навчання та врахувавши думку їх учасників створено загальний блог громадських організацій Вінниччини на Ресурсному центрі ГУРТ

На ньому всі бажаючі зможуть:

  • спілкуватися з іншими громадськими організаціями України;

  • знайти партнерів для спільних проектів;

  • обговорювати та отримувати поради щодо реалізації Ваших ідей;

  • визначити рівень актуальності та важливості Вашого проекту.

Запрошуються всі бажаючі подавати свої кандидатури для виконання обов’язків керівника блогу. До посадових обов’язків буде відноситись: адміністрування блогу та координація роботи громадських організацій. Дана робота дасть Вам значні переваги, зокрема: можливість особистого спілкування з представниками донорських структур, отримання найбільш актуальної інформації та пошук партнерів для Ваших ідей.

Професійний та відкритий для діалогу експерт Ресурсного центру «ГУРТ» розповів про те, що інформаційний портал «ГУРТ» є своєрідним інформаційним майданчиком, на якому громадські організації можуть знаходити корисну інформацію про програми донорських організацій, заходи, які відбуваються у “третьому секторі”, а також обговорити актуальні проблеми реалізації грантових проектів і знайти партнерів для підтримки своїх проектів.

Найближчим часом заплановано підписання Меморандуму про співробітництво між ресурсним центром і обласною Радою.

Окрім цього, 21 лютого планується широкомасштабний захід, який включатиме в себе багатостороннє професійне обговорення конкретних питань та допомогу в реалізації конкретних ідей та проектів. До участі у даному заході будуть долучені експерти програми UNITER та Міжнародний фонд Відродження. Для підвищення рівня професійності та ефективності навчальної програми, після проведення заходу планується проведення навчально-ознайомчого тренінгу. Сьогодні проводяться переговори з донорами, які можуть підтримати дану ініціативу та формується коло тренерів і експертів. Тренінг буде проходити в режимі розгляду проектів, у межах одного засідання. Наразі проводиться відбір проектних ідей для написання проекту за допомогою участі тренера. Кожен можете подати свої заявки у письмовому вигляді до відділу аналізу обласних програм та бюджету, виконавчого апарату Вінницької обласної Ради. Буде відібрано лише 2-3 ідеї, які матимуть унікальну можливість отримати професійно розроблений експертом проект власної ідеї.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар