Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
12,0 °C
переменная облачность

Статті

ОБЕРЕЖНО: СЕКТИ!!!
14 березня 2012, 00:00
ОБЕРЕЖНО: СЕКТИ!!!

 

«Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас в одежі овечій,

а всередині - хижі вовки»( Мт. 7:15 )

Характерна ознака сьогодення – широке розмаїття релігійних конфесій. Цьому сприяють світові глобалізаційні процеси, стирання культурно-етичних відмінностей. У такому хаосі людина, як ніколи, потребує духовності, але замість неї все частіше знаходить «гниле яблуко», за допомогою якого її заманюють у напівкримінальне співтовариство – секту.

Що таке секта і чим вона небезпечна?

Секта (від латинського secare – відрізувати, відокремлювати) – релігійна організація, що утворилася в результаті відокремлення від традиційної релігії світу. Релігійні вчення, що нав'язуються нашим співгромадянам, направлені на руйнування традиційної культури, а тому маскуються під такі загальновизнані цінності, як пошук сенсу життя, віра в безсмертя, позбавлення людства від страждань, самовдосконалення тощо. Ця «реклама» і приваблює новачків. Насправді ж більшість сект переслідує меркантильні інтереси – збагачення еліти за рахунок фінансової та фізичної експлуатації рядових членів.

Людей, котрі сповідують одну зі світових релігій, об’єднує спільне розуміння цінностей та принципів, а сектантів — авторитет учителів та особисті відносини з іншими членами секти. Для тоталітарних сект характерні залізна організованість, прагнення повністю заволодіти людиною. Зомбування – один із численних методів психологічної обробки своїх членів. Сучасному сектантству притаманна посилена увага до молодого покоління. Керівники общин чудово розуміють, що молодь, у якої ще не сформувалися світоглядні принципи, простіше «обробити» й підпорядкувати собі.

Основні стадії здійснення такого психологічного насильства
1.
«Оточення любов’ю». Ви розчаровані жорстокістю, бездушністю, байдужістю суспільства? – Члени секти оточать вас увагою і любов’ю. Вам розкажуть, як любить вас сам Бог, що саме ви обрані для високої місії. У результаті такого «оточення» у людини зникають будь-які сумніви щодо можливої небезпеки і виникає потреба увійти до «сім'ї».
2.
«Поява нової сімї». Відбувається відокремлення від минулого, емоційне зближення з «новою родиною» (тобто з людьми, які знаходилися поруч на попередніх стадіях). Людина переживає «духовне народження». Знецінюється все, що не пов’язане з «істинним вченням». Вищим законом для члена секти стає слово наставника.

Найчастіше всі секти вимагають лише одного, щоб «новонавернені» відраховували їм значну частину своїх доходів і переписували на них своє майно.

Що робити, коли ваші рідні опинилися в тенетах секти

Якщо ви помітили, що близьку вам людину оточують підозрілі люди, що у неї з’явилася література певного змісту, – це привід для відвертої розмови. Але не слід тиснути (можливо, від вашого тиску близька людина тікає в секту). Важливо дати зрозуміти людині, що вона найдорожча для вас, що ви готові прислухатися до її думки. Варто пам’ятати, що потенційні члени секти – це люди, які зазнали приниження і зневаги, не зайшли розуміння та співчуття з боку свого найближчого оточення. Тому не слід розпікати близьких за щонайменшу провину – наслідки такого «виховання» можуть обернутися лихом.

Таким чином, кращий спосіб профілактики – дати людині відчути власну значущість і повагу тих, хто її оточує. Не останню роль у захисті від сект відіграє і досконале знання релігійних традицій. Особистість, яка чітко усвідомлює свою культурно-релігійну ідентичність, має змогу задовольнити власні духовні потреби в рамках традиційної релігії і не вдається до сторонньої допомоги.

Роман Крохмалюк

член МОЖу

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар