Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
10,0 °C
небольшая облачность

Статті

НЕВИРІШЕНІ ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
12 жовтня 2012, 00:00
НЕВИРІШЕНІ ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Світова економічна й енергетична криза підштовхнули нас до активного впровадження енергозберігаючих заходів. Для цього в останні роки створена відповідна нормативна база, і нове будівництво ведеться з її дотриманням.
Але мільйони власників існуючих будівель намагаються знизити витрати на енергоносії всіма доступними їм способами, часто не дотримуючись вимог ДБН і ДСТУ. В обох випадках – і при енергозбереженні у новому будівництві, й при реконструкції існуючої забудови виникає ряд проблем, на які мало хто звертає увагу. І об’єднати їх всі можна під назвою «синдром хворого будинку». Останні наукові дослідження доводять, що проблема енергозбереження при всій своїй значимості не несе такої великої загрози для життя і здоров’я людей, як якість внутрішнього мікроклімату. Зростання щільності робочих місць, поява значної кількості офісної техніки, нових синтетичних матеріалів і побутової хімії за умов щільної герметизації приміщень призводить до значного зростання хвороб і зниження якості життя людей. Один мільйон будинків у США має незадовільну якість внутрішнього повітря, в результаті чого знижується працездатність людей і величина цих втрат становить 60 млрд. доларів на рік. Щоденно у світі близько 5000 чоловік помирає від незадовільної якості внутрішнього повітря. Зі зростанням концентрації пилу і вуглекислого газу в людей з’являються хвороби дихальних шляхів, алергічні реакції, головні болі, хвороби очей, можуть у окремих випадках утворюватися камені у нирках.

Основними показниками якості внутрішнього повітря є температурно-вологісні характеристики, наявність газоподібних і біологічних забруднювачів, радіаційний стан, концентрація радону і легіонели у повітрі приміщення. Зі зростанням температури на 1 ˚С відносно внутрішньої температури у 21 ˚С продуктивність праці людей знижується на 3%. Таким чином, якщо зовнішня температура влітку сягає 31˚С, що для умов Вінниці є нерідким явищем, працездатність людей знижується на 30%! З 1971 по 1998 роки кількість повітря, що інфільтрується у приміщення через віконні конструкції, знизилась із 18 кг/(м2 год) до 5 кг/(м2 год), що є неприпустимо низьким значенням. За відсутності надходження свіжого повітря не працює і природня вентиляція. Частково дозволяють вирішити дану проблему віконні провітрювачі й локальні рекуператори, але вони не дозволяють розподілити повітря приміщенням, не фільтрують його, і їхня продуктивність залежить від вітрового тиску. Використання сучасних віконних систем є важливою ланкою у вирішенні питань підвищення енергоефективності, відмовлятися від них не слід. Необхідно здійснювати комплексний підхід до енергозбереження: встановлювати сучасні системи вентиляції і кондиціювання, поєднувати класичні джерела енергопостачання з альтернативними. Якщо у Вас виникне проблема у діагностиці якості внутрішнього повітря, енергоефективності та якості роботи систем опалення, теплопостачання, кондиціювання, вентиляції, водопостачання та інших, звертайтеся до нашої компанії — ми завжди Вам допоможемо.

В.В. Джеджула,

головний інженер ТОВ «Ватіс»,

к.т.н., енергоаудитор,

тел.: (0432) 69-69-68

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар