Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
17 листопада 2019
8,0 °C
пасмурно

Статті

НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ РАБОТОРГІВЛІ
15 лютого 2013, 00:00
НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ РАБОТОРГІВЛІ
Одним з найганебніших явищ сучасного суспільства є торгівля людьми, яку також називають – «біле рабство», «контрабанда людьми». В минулому році двоє жителів Вінницької області офіційно отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Правова необізнаність громадян є основною умовою, що сприяє цьому явищу. Щороку сотні шукачів кращої долі перетворюються на дармову робочу силу в руках спритних ділків. Громадська організація «Прогресивні жінки» спільно з сектором по боротьбі з торгівлею людьми Управління МВС України у Вінницькій області обговорили проблему реабілітації жертв торгівлі людьми. Як зазначила голова громадської організації Наталія Козлова, торгівля людьми набуває все різноманітніших форм. Це і примус до заняття проституцією,і жебрацтво, і трудова експлуатація.
Зараз держава може запропонувати не лише кримінальне переслідування злочинців, але й реальну допомогу постраждалим від торгівлі людьми. Двоє жителів Вінницької області офіційно вже отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми.Чоловік,якого примушували жебракувати та жінка, яка опинилася в сексуальному рабстві. Ще шестеро звернулись з заявами у відповідні органи. Цей статус надається терміном до 2-х років та дає постраждалому можливість отримати матеріальне відшкодування.
Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами. Правоохоронцями Вінниччини постійно ведеться робота з виявлення та розкриття таких злочинів. І надзвичайно важливим є профілактика цього зла - працівники міліції роз’яснюють студентській молоді, як не стати жертвою сучасних работоргівців при влаштуванні на роботу, особливо за кордоном. В цьому році планується проведення спільної роботи в цьому напрямку представників громадської організації та міліції, зокрема, дільничних інспекторів міліції. Розпочнеться широка інформаційна компанія з Жмеринського району – планується розповсюдження листівок в населених пунктах, робота з школярами, соціальними працівниками.
Майор міліції Людмила Клименко каже, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від віку і статі. Найчастіше злочин починається з того, що торгівці живим товаром пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування за кордоном. Часто торгівцями виявляються добрі знайомі чи друзі. Особа дізнається про обман, коли в неї вже вилучили паспорт і вдаються до фізичного та психічного насильства, вимагаючи відробити гроші. Залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз і насильства – це методи, які використовують злочинці для впливу на своїх жертв.
Работоргівля в Україні є злочином і згідно ст.149 КК України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини» карається ув’язненням до 15 років. Аби не стати жертвою таких злочинів вінницькі борці з торгівлею людьми застерігають. Нікому у жодному разі не віддавайте свій внутрішній та закордонний паспорт. Обов'язково візьміть копії внутрішнього та закордонного паспортів, якщо їдете за кордон. Ці копії можуть спростити процедуру отримання документів для повернення в Україну. Переконайтесь, що фірма, яка пропонує працевлаштування, легально працює в Україні. Укладайте трудовий договір, коли працевлаштовуєтесь за кордоном. Отримайте робочу візу, якщо їдете за кордон працювати законно. В іншому випадку, Ви можете стати жертвою експлуатації. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують подовжити термін законного перебування на території іноземної держави. Зверніться по допомогу до посольства або консульства України, якщо за кордоном потрапили у важку ситуацію.
Будьте уважними та обережними. Сексуальне рабство, безоплатна праця та примусове жебрацтво - це кримінальні правопорушення, яким можна запобігти.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар