Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
29 січня 2020
3,1 °C
небольшой снег

Статті

НЕ РУБАЙТЕ ЯЛИНКИ!
17 грудня 2012, 00:00
НЕ РУБАЙТЕ ЯЛИНКИ!

Ось уже дуже скоро наступить урочистий час зустрічі Нового року та Різдва Христового. Ці свята за давнім звичаєм зустрічають з ялинкою. І ця лісова красуня приносить у кожну оселю не лише святкову урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах. Тому люди квапляться закупити не тільки продукти харчування, подарунки, новорічні прикраси але, обов'язково, і ялинку.

Але тут постає запитання: чи правильно ми вибираємо лісову красуню? Бо кожна гривня, сплачена браконьєрам, лише спонукає їх до подальших дій. Згідно законодавства України, підприємці, які здійснюють перевезення та продаж ялинок, повинні мати при собі такі документи: накладну з лісництва, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з "мокрою" печаткою. Також, завдяки маркуванню бірками, браконьєрська вирубка ялинок суттєво зменшилась. Це нововведення полегшило виявлення незаконно зрубаних дерев і відлякало багатьох браконьєрів від їхнього злочинного промислу. А ще слід згадати, що кожного року організовуються спеціальні рейдові бригади із працівників лісової охорони та представників МВС. Вони весь цей час працюють у посиленому режимі, постійно патрулюючи ліс і цілодобово перебуваючи на звязку. І за цю кропітку та нелегку роботу слід окремо подякувати лісничому ДП ”Вінницький лісгосп” Вінницького лісництва Ігорю Івановичу Матяшу, помічнику лісничого Трачуку А.О., майстрам лісу Антонюку С.В., Дуднику М.І. і Стаднику В.В. В їх обов'язки входить затримка крадіїв та складання протоколів на нелегальних заготівельників ялинок. Так, згідно із ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване вирубування ялинок накладається штраф у розмірі від 85 до 170 грн. на громадян, та від 119 до 204 грн на посадових осіб. Крім цього, злочинець має відшкодувати завдані природі збитки в розмірі 126 грн. за кожну зрубану ялинку діаметром стовбура в місці зрізу до 10 см. Проте, ніякі адміністративні стягнення не будуть ефективні, якщо громадяни-порушники не зрозуміють сам факт шкоди, нанесеної природі.

Що ж до легальних ялинок, то їх заготовляють на спеціальних плантаціях. І від посадки до заготівлі ялинки проходить, як мінімум, 8 років, а щоб виростити дерево заввишки 3 метри потрібно 10-15 років. До речі, хвойні дерева оздоровлюють та дезинфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікують нервові та астматичні захворювання. Тому, шановні громадяни, не рубайте самовільно ялинок, не винищуйте природу! Не підтримуйте порушників законодавства – губителів природи! Пам’ятаймо, що ялинка на новорічні свята – гарна прикраса не тільки помешкання, а ще й лісу!

Віктор Рудь,

член Національної спілки журналістів України

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар