Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 червня 2019
25,7 °C
облачно

Статті

НЕ БІЙТЕСЯ БУТИ ЛЮДЯНИМИ, АБО ЯК ЩОДО ВОЛОНТЕРСТВА?
03 липня 2013, 00:00
НЕ БІЙТЕСЯ БУТИ ЛЮДЯНИМИ, АБО ЯК ЩОДО ВОЛОНТЕРСТВА?

Навколо теми волонтерства сьогодні точиться чимало дискусій. Здавалося б, нічого складного – допомагати ближньому. Однак не все так просто, як здається на перший погляд. Є так звані «співчуваючі», які люблять писати повідомлення на інтернет-форумах. Є критики, які невдоволено хитають головами і стверджують, що нічого в цьому світі не робиться задарма і звинувачують добровольців у сумнівних намірах нажитися. Щоправда, на жоден із цих таборів справжні «посланці доброї волі» особливої уваги не звертають, щоденно виконуючи свою благородну місію.

Але для того, щоб відчути справжню радість від альтруїстської допомоги іншим, необхідно розвивати в собі певні якості, без яких ваші добрі наміри навряд чи увінчаються успіхом. У першу чергу, варто раз і назавжди вирішити для себе: «Чому це потрібно саме вам Душевний спокій, моральне задоволення, відчуття гарно виконаної роботи і радість від допомоги – найчастіше саме цього шукають люди, котрі стають волонтерами. Не менш важливою є боротьба зі своєю власною лінню, а також із комплексами.

До речі, люди часто йдуть у волонтери, щоб подолати власні страхи, навчитися чомусь новому, а то й просто перебороти себе. Нелегко дивитися в очі невиліковно хворій дитині чи допомагати старому безпритульному доглядати за собою. Але у рядах помічників ви побачите і шкільних учителів, і моделей, і бізнесменів. Для чого вони йдуть на це? Тому, що ці люди мають волю, силу і бажання допомагати. Сила волі – це ще один необхідний «аксесуар» волонтера. Часто доведеться стикатися з речами неприємними або відразливими.

Ще один фактор – наявність вільного часу. Навіть якщо ви можете виділити хоч півгодини на суспільно корисну працю – сміливо йдіть уперед і не сумнівайтесь у потрібності вашого внеску. Волонтерство – шлях до самовдосконалення. Як кажуть японці: «Шлях у тисячу льє починається з одного кроку». Знайте, що ваша дорога потрібна і важлива. Це крок до гуманізації суспільства. Простіше кажучи, не бійтеся бути людяними. Пам’ятайте: краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар