Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 жовтня 2019
16,0 °C
ясно

Статті

НБУ ЗДІЙСНЮЄ ЗВОРОТНІЙ ВИКУП ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОНЕТ НА МАКСИМАЛЬНО ВИГІДНИХ ДЛЯ ГРОМАДЯН УМОВАХ
22 січня 2013, 00:00
НБУ ЗДІЙСНЮЄ ЗВОРОТНІЙ ВИКУП ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОНЕТ НА МАКСИМАЛЬНО ВИГІДНИХ ДЛЯ ГРОМАДЯН УМОВАХ

 

Національний банк України постійно вживає заходів з метою популяризації нового інструменту − інвестиційних монет України. Сьогодні реалізацію та зворотний викуп інвестиційних монет здійснюють 34 уповноважених банки та територіальні управління Національного банку України.

«Усі територіальні управління Національного банку приймають інвестиційні монети по ціні дорогоцінних металів, тобто людина не втрачає нічого», – підкреслила аргумент на користь інвестиційних монет Віра Ричаківська, заступник Голови Національного банку України. Такі зміни в частині визначення закупівельних цін на інвестиційні монети 03 грудня 2012 року ухвалило Правління Національного банку України постановою 501 «Про внесення змін до Положення про порядок розрахунку і встановлення цін на банківські та дорогоцінні метали». Тепер закупівельні ціни на інвестиційні монети розраховуються виходячи з офіційних (облікових) курсів банківських металів, установлених Національним банком України на день складання розрахунку цін з урахуванням маси інвестиційної монети, збільшених на номінал інвестиційної монети. Таким чином максимально зросла та ціна, яку можуть отримати громадяни під час здійснення продажу інвестиційних монет в територіальних управліннях Національного банку України.

Станом на кінець 2012 року Національним банком України реалізовано 15,5 тис. інвестиційних монет на загальну суму 46 млн. Грн. Адже інвестиційні монети України є надійним засобом заощадження та гарною альтернативою збереженню коштів в іноземній валюті, оскільки дорогоцінні метали мають реальну вартість і ціна на них у перспективі лише зростає. Крім інших переваг, є ще й добрим подарунком до свят - це подарунок, який і збережеться надовго і достойно подарувати.

Доречі, інвестиційні монети України були введені в обіг з 28 грудня 2011 року відповідно до постанови Правління Національного банку України від 26 грудня 2011 року № 473 «Про введення в обіг інвестиційних монет України». Вони є особливою групою сучасної монетної продукції, яка призначена для вкладання коштів широким колом інвесторів, у тому числі приватними особами. Монети цієї групи виробляються із золота або срібла, доведеного до найвищих проб відповідно до світових стандартів, що забезпечує їм високий рівень захищеності від інфляції, особливо в умовах постійного зростання вартості дорогоцінних металів.

Крім того, віднесення інвестиційних монет України до банківських металів звільняє операції з ними від сплати податку на додану вартість, а також від мита під час вивезення за межі України цих монет. Відповідно до статті 196.1.4 Податкового кодексу України іноземні монети з дорогоцінних металів є об’єктом оподаткування, базою оподаткування цих монет є продажна вартість.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар