Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 лютого 2020
5,0 °C
пасмурно

Статті

НАВІЩО ПРИДУМУВАТИ ВЕЛОСИПЕД
12 березня 2012, 00:00

Інколи диву дивуєшся, чому нам, українцям, так часто хочеться руйнувати вже давно напрацьоване і випробуване досвідом, практикою та часом старе і тут таки створювати щось буцімто новеньке, яке зразу ж несе проблеми і створює непорозуміння..

Нотаріуси вже десятиріччями відпрацювали схему роботи Державних реєстрів і готові до роботи з новими реєстрами, яким, наприклад, є Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Як, здавалось би, все просто: нотаріус свідчить договори і тут же заносить все в Реєстр до видачі сторонам договору на руки, як зараз це відбувається з державним реєстром правочинів. Ні, комусь хочеться, щоб якась новостворена структура без досвіду, без глибокого вивчення справи перебрала на себе обов’язки нотаріуса з реєстрації речових прав за нотаріально посвідченими договорами. Як на нашу думку: кесарю-кесарево…

Нотаріуси - це цивілісти високого класу, освідчені, з багаторічним досвідом роботи практики, які віками добросовісно виконували свою роботу і ніколи не підводили державу, які б функції вона на них не покладала. Тому реєстратори, які приступили в 2011 році до виконання обов’язків мають вчиняти дії з нерухомістю за документами, що надходять від усіх організацій і установ, крім нотаріату.

Рік 2013 не за горами. І першого січня наступного року бюро технічної інвентаризації припинять роботу з реєстрації речових прав та будуть займатися лише технічною роботою: проводити обміри, виготовляти технічні паспорти на будівлі, спорудах, слідкувати за дотриманням норм будівництва й експлуатації об’єктів нерухомості.

Крім того, дуже дивно бачити серед норм законодавства, що реєстратори набувають права контролювати нотаріусів у питаннях оформлення прав на нерухоме майно. Це не є правильним підходом до вирішення питання.

Ми вітаємо всі реформи, які йдуть на користь людині й суспільству, але не можна відмовлятися від старого, якщо воно відпрацьоване роками, перевірене. Сконцентрувати в одних руках всю реєстраційну службу в державі, на перший погляд, і добре. Але монополія ніколи не приводила до добра. Орган, який концентрує всю владу в своїх руках, володіє великим об’ємом інформації; в наш інформативний вік може зазнавати й інформативних небезпек. Вже сьогодні в роботі нотаріуса технічна сторона нотаріальної діяльності займає до 60-70 відсотків. Але від викликів цивілізації не сховатись.

Тому, Державному реєстру речових прав на нерухоме майно — ТАК! Але НОТАРІУСИ — реєстратори! І це буде правильним кроком держави!

Людмила та Валерій Рудик,

приватні нотаріуси Вінницького міського нотаріального округу

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар