Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,0 °C
пасмурно

Статті

НАШІ ДЕПУТАТИ ЖИВУТЬ, ЯК ПРИ КОМУНІЗМІ
07 липня 2012, 00:00
НАШІ ДЕПУТАТИ ЖИВУТЬ, ЯК ПРИ КОМУНІЗМІ

Не зважаючи на розпад соціалістичної держави, невелика частина її колишніх громадян все ж таки живе, ніби при комунізмі, — коли у них “все є, а платити ні за що не треба”. Тобто платить за все держава грошима рядових громадян (таких як ми з вами). А мова, ясна річ, іде про народних депутатів Верховної Ради.

Посудіть самі, народний депутат користується правом безкоштовного проїзду на всіх залізничних, автомобільних, повітряних, водних шляхах сполучення, а також всіма видами міського пасажирського транспорту, правом на безкоштовне паркування авто. Також він має право на позачергове поселення в готель й отримання квитків на будь-який вид транспорту, безкоштовно забезпечується медичним обслуговуванням та путівками для санаторно-курортного лікування (цього року передбачалося виділити на ці цілі 354 млн. грн.). Щорічна оплачувана відпустка народного депутата становить 45 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплати. Крім того, депутат забезпечується окремим службовим кабінетом у приміщеннях Верховної Ради України та постійним робочим місцем його помічника-консультанта. Службовий кабінет народного депутата повинен бути обладнаний персональним комп'ютером з підключенням до Інтернету. А помічників у нього може бути до тридцяти одного. На чотирьох із них поширюється дія Закону України "Про державну службу", присвоюється не вище ніж сьомий ранг державного службовця четвертої категорії, вони прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату Верховної Ради або органів місцевого самоврядування. Народний обранець має право на отримання або службової квартири, або одноразової грошової компенсації витрат для створення належних житлових умов у розмірі вартості житла для нього та членів його сім'ї. Також народному депутату створюються умови для підвищення професійного рівня за державний рахунок, а саме: підвищення кваліфікації, навчання у навчальних закладах.Та й зарплата у народних обранців далеко не мінімальна в Україні. А на утримання депутатського автопарку із 300 службових авто виділяють 40 млн. в рік. Крім того, депутатам для виконання доручень Верховної Ради або для роботи з виборцями за межами Києва виплачуються витрати на відрядження.

Після завершення терміну своїх повноважень народний депутат може не працювати цілий рік, адже на період свого працевлаштування має право на матеріальну допомогу в розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, яку отримують працюючі депутати. Звання народного депутата зберігається за ним довічно, що означає право так само довічно користуватися відповідними привілеями. Тож за ним знов-таки довічно зберігається: безкоштовне медичне обслуговування у тих закладах охорони здоров'я, куди він був прикріплений, забезпечення путівками для лікування, а після виходу на пенсію він забезпечується також транспортом для поїздки в лікарню, поліклініку та для інших потреб у зв'язку з оздоровленням і лікуванням при ліміті використання автомобіля не більше десяти годин на місяць за рахунок бюджетних коштів.

Підготував Олекса Теплий,

член Молодіжної організації журналістів

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар