Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 жовтня 2019
12,5 °C
слегка облачно

Статті

НАЦБАНК “ЗАЙМЕТЬСЯ” ЧОРНИМ ВАЛЮТНИМ РИНКОМ
20 березня 2013, 00:00
НАЦБАНК “ЗАЙМЕТЬСЯ” ЧОРНИМ ВАЛЮТНИМ РИНКОМ
Нацбанк впритул займеться чорним валютним ринком. Для цього вже створено спеціальний комітет із запобігання недобросовісних валютних операцій. Він досліджуватиме інформацію про скупчення «міняйл» валюти, яка потім буде передаватися в правоохоронні органи. «У нас є гаряча лінія, на яку нам можуть телефонувати усі бажаючі. Громадяни будуть розповідати нам про місця, де вони бачили багато людей, що нелегально торгують валютою», – заявив глава комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій Нацбанку Юрій Горшков. Надалі міняйлами буде займатися МВС і податкова інспекція. Такі дії зараз особливо актуальні, оскільки близько 70% всіх валютних операцій здійснюються в спекулятивних цілях. Це становить величезну небезпеку, так як шахраї підвищують попит на валюту і провокують паніку серед населення, яке давно залякане очікуванням величезної девальвації національної валюти.
Крім того, за продаж іноземної валюти на чорному ринку громадянам загрожує кримінальна відповідальність, вона буде застосовуватися до спекулянтів. Продаж валюти на чорному ринку буде прирівняний до ухилення від сплати зборів і податків. Згідно з Кримінальним кодексом, такі порушення тягнуть за собою дуже великі штрафи - аж до 425 тис. грн. Нацбанк буде уважно відстежувати спекуляції з валютою з боку комерційних банків. Зокрема, громадяни можуть повідомляти центробанку про факти відмови банківських відділень продавати готівкову валюту. Також НБУ буде стежити за надто високими котируваннями на готівкову валюту, які виставляють певні установи в надії заробити.
Боротьба з валютними спекулянтами - це не самоціль, а частина цілісної політики, спрямованої на зниження залежності економіки України від різких коливань курсу іноземних валют.
Світова економіка знаходиться у стані перманентної фінансової кризи. Тому стратегічне завдання НБУ, як регулятора – мінімізувати ризики для національної економіки. В умовах її надмірної доларизації та нестабільності ринків основних «ощадних» валют (долара і євро), Нацбанк пропонує приватним і корпоративним інвесторам не менш цікаві, але при цьому менш ризикові інструменти – казначейські зобов'язання, індексовані депозити, інвестиційні монети. Безумовно, приймати рішення про їх використання українці будуть на свій розсуд. Але, в той же час, додатковим мотиватором будуть служити і обмежувальні заходи, що відвадять від українського ринку спекулянтів.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар