Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
11,5 °C
слегка облачно

Статті

МИНУЛОГО РОКУ У МІСТІ ВІДБУЛОСЬ МАЙЖЕ 1300 КУЛЬТУРНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ ТА РІЗНОМАНІТНИХ СВЯТ
29 січня 2013, 00:00
Упродовж 2012 року у Вінниці було проведено понад 1280 культурно-масових свят, які відвідали більше 130 тисяч глядачів, і ця цифра не охоплює кількість відвідувачів загальноміських та професійних свят (День Європи, День міста, День Незалежності тощо). У цій низці концертів та мистецьких проектів загалом взяло участь більше 200 творчих колективів. Про це доповіла на черговому засіданні виконавчого комітету, яке відбулось 24 січня, директор департаменту культури Вінницької міської ради Ірина Френкель.
На початку засідання члени виконкому привітали переможців загальноміського конкурсу «Новорічний настрій». 12 вінничан, які зуміли відтворити атмосферу свята, чим покращили настрій не тільки собі, а й сусідам, та прикрасили вікна, балкони, приватні будинки й двори багатоповерхівок, отримали дипломи переможців конкурсу та грошову винагороду. Їх вручили міський голова Володимир Гройсман та перший заступник міського голови Володимир Кістіон. Премії розміром від 1 до 5 тисяч залежали від номінації та зайнятого місця у ній.
Після урочистостей члени виконавчого комітету перейшли до розгляду питань порядку денного, яких загалом було 65. Основне питання стосувалось звіту директора департаменту культури про виконання програми розвитку культури та мистецтва в м. Вінниці у 2012 році. За її інформацією, минулого року до літературно-меморіального музею М. Коцюбинського завітало понад 15 тисяч  відвідувачів. Сюди вінничани та гості міста приходять на цікаві мистецькі виставки, різноманітні літературні читання тощо. Найбільшу цікавість у відвідувачів  викликав мистецький проект «Ніч у музеї», який відбувся напередодні свята Івана Купала. Кінотеатр «Родина» минулого року зібрав майже 32 тисячі кіноглядачів, а послугами централізованої бібліотечної системи Вінниці скористалось майже 59 тисяч користувачів.
Протягом 2012 року у місті реалізовувався проект «Мистецькі вихідні», в рамках якого вперше впроваджено творчий проект «Битва районів». Також проводились нові проекти «Диво-писанка Поділля», фестиваль композиторів «Відкрий своє серце», а для дітей вперше здійснено постановку дитячої оперети І.Портнова «Книжковий переполох». Торік у місті було впроваджено муніципальний культурно-освітній абонемент, який дозволив учням загальноосвітніх шкіл міста відвідати 27 різноманітних концертів.
«На розвиток естетичного виховання підростаючого покоління спрямовані наступні конкурси: образотворчого мистецтва (ΙΙ-й Всеукраїнський конкурс пейзажу «Мій рідний край», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», «Малюємо старовинну Вінницю»); музичні (ΙΙ-й Всеукраїнський дитячий джазовий конкурс, юних музикантів «Кришталева нота»); читців («Шевченко для усіх століть», «Вінницька гуморина» ім. А.П. Гарматюка»), - говорить Ірина Френкель. - Переможцями цих конкурсів різних рівнів стали більше тисячі учнів шкіл естетичного виховання та Міського Палацу мистецтв».
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар