Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 лютого 2020
2,7 °C
пасмурно

Статті

МОЛОДІЖНЕ ЖИТЛО, АБО ГРА У РОСІЙСЬКУ РУЛЕТКУ
10 травня 2012, 00:00
МОЛОДІЖНЕ ЖИТЛО, АБО ГРА У РОСІЙСЬКУ РУЛЕТКУ

Новостворена родина, на мою думку, не повинна навіть територіально залежити від батьків — з обох сторін. Молоді мають право (часто і велике бажання) самоутвердитись на своїй житлоплощі.
Але коли м
олода сім'я,ще й з дітьми, не має за що купити собі житло, а їм набридло переплачувати за орендоване чи вже незмога жити разом з батьками то, зокрема, вони шукають порятунку через молодіжне кредитування. І нерідко позбуваються навіть того мізеру, що мали перед тим. Чому ж так трапляється?

Проаналізуйте нормативні акти, що стосуються даного питання, і стане одразу зрозуміим "цільове призначення" аудиторії, на яку спрямована дана програма. А спрямована вона на захист, у першу чергу, забудовників. На це чітко вказує закон України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва". А щодо можливості пільгового кредитування на умовах ставки рефінансування НБУ, то механізми отримання такого кредиту, уповноважені банки та умови, за яких він надається, чітко і до кінця не прописані. А це вже надає змогу шахраювати та маніпулювати людськими та й державними коштами. Навіть за умови врегулювання питання даного пільгового кредиту про його "пільговість" можна говорити умовно: ти береш кредит, платиш відсотки, а потім держава тобі їх повертає. Але платиш ти щомісяця, а от з поверненням тут не склалось (затримки по півроку-рік), а за 2 місяці прострочки вилітаєш з програми. Так, для прикладу, якщо сьогодні брати кредит на 15 років, то в результаті квартира вартістю у 400 тисяч гривень обійдеться її власнику більш як у мільйон гривень. При цьому 100 тисяч уже потрібно мати в кишені – щоб заплатити не менше 30 % вартості житла. Держслужбовці відрапортують про наявність програм для молоді, банки отримають клієнтів і гарантії повернення грошей через Державну іпотечну установу, забудовники реалізують житло в будь-якому випадку, а молоді залишуться борги та проблеми. Щодо якості, - напевно, нема наївних, які думають, що в рамках державної програми, при умові обов’язковості у виборі забудовника, останній намагатиметься збудувати щось якісне. Тож шпарини в стінах, цегла 16-го ґатунку, люфти у вікнах, криві стіни та підлога, шпатлівка, котра відпадає від самого дотику, гарантовані на 100 %. Хто у виграші від цієї програми? Перш за все, забудовник що й купити житло можна тільки у визначених забудовників. По-друге, гроші потрібно платити вже зараз, а от житло - десь, колись, потім, пізніше, якщо все буде добре.

Отож, панове, вирішуйте самі, чи варто грати вам у цю “російську рулетку”. Бо ж за будь-яку помилку чиновників, забудовників чи банків доведеться розраховуватися вам.

Підготував Леонід Вінницький,

член Національної спілки журналістів України

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар