Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2020
1,2 °C
облачно с прояснениями

Статті

МОЛОДЬ І СНІД (конкурс "Проба пера")
13 січня 2012, 00:00

Відзначено на конкурсі "Проба пера" у січні 2012 року.
 

Молодь і СНІД

 

Не можу примиритись із тим, що люди носять у своїх клітинах ВІЛ! Дуже хотіла, щоб слова, що ви прочитаєте зараз, не були для вас пустим звуком, а були словами життя, що ідуть від серця до серця.

Відтоді, як було відкрито ВІЛ, минуло майже 30 років. За цей час епідемія ВІЛ/Сніду охопила усю планету.

В останні роки на мапі Світу з’явились гарячі точки епідемії: Індія, країни Східної Європи і Центральної Азії. На превеликий жаль, Україна належить до країн «нової хвилі», які найбільше потерпають від епідемії.

За оцінками експертів, в Україні інфіковано 1,63% дорослого населення. Ця цифра означає, що епідемія набирає загрозливих масштабів. Занепокоєння викликає той факт, що ВІЛ –інфекція виходить за межі уразливих груп населення і швидкими темпами поширюється статевим шляхом.

Особливо критичною на сьогоднішній день стала проблема молоді та СНІДу. І якщо раніше ВІЛ-інфекція асоціювалася з вживанням ін’єкційних наркотиків і представниками секс-бізнесу, то сучасне «обличчя» ВІЛ/Сніду – це переважно обличчя соціально благополучної молоді. Але чому? Відповідь проста: саме ця верства населення найбільше піддається на різноманітні спокуси. Саме бажання у ранньому віці скуштувати «заборонений плід» найчастіше стає причиною зараження ВІЛ. Спробувати наркотики, дістати сексуальне задоволення будь-якою ціною. А наслідки? Про наслідки, роблячи непотрібні вчинки, не задумується ніхто. Схоплюються лише тоді, коли пізно.

Адже більшість людей з ВІЛ почуваються цілком здоровими. Зазвичай вони навіть не підозрюють, що мають ВІЛ. Так званий «період вікна», тобто безсиптомний період, може тривати протягом 10 років. У той час, як хвороба невгамовно вбиває наш імунітет, ми навіть не здогадуємось, що заражені…

Якщо ви почуваєтесь здоровими, єдиний спосіб перевірити, чи ви не заражені, зробити ВІЛ-тест. Завчасне тестування є дуже важливим. Воно допоможе ВІЛ-інфікованому отримати потрібне лікування в період, коли можна побороти ВІЛ і попередити появу можливих інфекцій.

Сучасні ліки не виліковують СНІД, але вони попереджають його розвиток, зупиняють поширення вірусу в тілі людини, а це, в свою чергу, не дозволяє вірусу нищити імунну систему.

Але якими би ефективними не були ліки, вони не виліковують СНІДу. Вони можуть залікувати, призупинити поширення, але не вилікувати… На долю нашого покоління випало серйозне випробування – створити сімю і виховати здорових дітей в умовах епідемії ВІЛ/СНІДу.

Попередні покоління людства не знали подібних загроз. Але те, що найбільше цінувалось у ті часи – дошлюбна цнотливість і подружня вірність, – допоможе і нам. Адже це найкращий захист від ВІЛ. Як і золоте правило моральності: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставились до тебе». Воно дасть сили протидіяти дискримінації і підтримувати людей, які цього потребують. І лише від нас залежить, бути здоровими чи піддатись на спокуси. «Бути, чи не бути» усьому роду людському…

Мирослава Власова,

учениця 11- Б ЗОШ №2 Мурованокуриловецького району

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар