Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 вересня 2019
12,6 °C
пасмурно

Статті

МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЧНОЇ ІМПОТЕНЦІЇ
28 січня 2013, 00:00
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЧНОЇ ІМПОТЕНЦІЇ

У грудні 2012 року в приміщенні торгово-промислової палати України відбулась всеукраїнська конференція за участю неурядових екологічних організацій з питань державної екологічної політики. У конференц-залі «Колізей» були представлені ВГО «Чиста хвиля», ВГО «Розвиток та довкілля», Українська екологічна асоціація «Зелений світ», асоціація «Лікарі Чорнобиля», «Асоціація зоозахисних організацій України, ВГО «Громада рибалок України», екологічна група «Печеніги», ВГО «Жива планета» та багато інших. Від міністерства екології та природних ресурсів України були присутніми директор департаменту екологічного контролю Володимир Лазарєв та ключовий експерт Ганна Голубовська-Онісімова.

В роботі конференції брали участь також відомі екологи України – голова УЕА «Зелений світ» Юрій Самойленко, проректор екологічної академії післядипломної освіти та управління Ванда Барановська, президент ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна. Було заслухано двадцять доповідей про стан довкілля та проблеми екологічної державної політики. Свою доповідь директор Департаменту екологічного контролю природних ресурсів України почав виголошувати російською мовою, що викликало певне обурення в залі. Після кількох поставлених йому запитань на нього було соромно дивитись, бо він відверто розписався у власному безсиллі. Лазарєв навів приклад, коли борця проти вирубки лісу в присутності кількох інспекторів, браконьєри жорстоко побили, а потім спалили його будинок, а міністерство нічого не змогло вдіяти. Винуватців так і не покарали. Слід відзначити, що в департаменті більше двох тисяч одиниць вогнепальної зброї й інспектори мають право на її носіння. Але, «про всяк випадок», інспекторам зброю просто не видають!!! Екологи України навели безліч прикладів проблем та порушень екологічного законодавства, і всі нарікали на відсутність відповідної реакції з боку прокуратури, міліції та міністерства екології.

Жвавий інтерес присутніх викликала доповідь представників організації «Зелений світ». Голова Херсонської міської організації Петро Буянов піддав критиці приховування справжніх причин аварії на Чорнобильській атомній станції МЕГАТЕ та масштабів її наслідків для здоров'я людей. У співдоповіді, представник Вінницької організації «Зелений світ» оприлюднив теоретичні здобутки фізиків та екологів з питань холодного ядерного синтезу протонів (ХЯС) та перспективи отримання чистої енергії без радіоактивних відходів. Слід зазначити, що в теоретичному плані, українські науковці випередили провідні країни світу з проблем ХЯС і, на даний час, йде процес патентування революційної енергетичної технології.

Конференція показала, що громадські екологічні організації України не тільки піднімають певні проблеми, але й пропонують реальні мехінізми їхнього вирішення.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар