Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
17 листопада 2019
9,0 °C
пасмурно

Статті

МІЛІЦІЯ ЗНАХОДИТЬ ШАХРАЇВ У ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНАХ
29 листопада 2012, 00:00
МІЛІЦІЯ ЗНАХОДИТЬ ШАХРАЇВ У ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНАХ
Майже половина з усіх злочинів, які скоюються через всесвітню мережу Інтернет, це - шахрайства. Вони залишаються в категорії найбільш складних для розкриття, і вберегтися від них стає все важче. Аби заробити на довірливих громадянах, зловмисники вигадують нові схеми. Про це розповів на прес-конференції начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України у Вінницькій області Володимир Плотиця.
Переважна більшість шахраїв вишукує своїх жертв у соціальних мережах, Інтернет-магазинах та аукціонах. Довірливі громадяни ведуть переписку з незнайомими людьми, під час якої розкривають зловмисникам свої персональні, паспортні данні, номери банківських рахунків, платіжних карток та іншу інформацію, яку згодом шахраї використовують на свою користь.
Доволі часто зловмисники знаходять своїх жертв у Інтернет-магазинах, де розміщують оголошення про продаж різних видів товарів за привабливими цінами. Після того, як гроші потрапили на рахунок шахрая, купець залишається і без грошей, і без товару.
Аби не стати жертвою Інтернет-шахраїв, треба бути уважним. Перед тим, як придбати товар у магазині всесвітньої мережі чи аукціоні, необхідно поцікавитися відгуками клієнтів, які вже скористалися послугами цього магазину. Сторінка відгуків є у кожному Інтернет-магазині, який добросовісно виконує свої обов’язки перед клієнтами. У таких магазинах є своя служба безпеки, яка співпрацює з міліцією, та на своїй сторінці в Інтернеті розміщує інформацію про оголошення, які розміщенні з однією метою - ошукати клієнта.
- Злочини у сфері кіберзлочинності дуже особливі, - розповідає Володимир Плотиця. - Їхня особливість полягає в тому, що готуватися злочин може в одному регіоні, виконуватися – в другому, а жертва знаходиться в третьому регіоні, або взагалі за кордоном.
В системі МВС створена єдина база, куди вносяться данні про осіб, які підозрюються у вчиненні таких злочинів, або сприяли їх вчиненню. Ці відомості в подальшому сприятимуть правоохоронним органам у розкритті аналогічних злочинів.
Ірина Добровольська
СЗГ УМВС України у Вінницькій області
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар