Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 серпня 2019
32,3 °C
ясно

Статті

МІЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ПОРУШЕНЬ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА
11 жовтня 2012, 00:00
МІЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ПОРУШЕНЬ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Головне завдання органів внутрішніх справ під час виборчого процесу – запобігання порушенням законодавства, забезпечення прав та свобод громадян, громадської безпеки, охорона правопорядку під час роботи виборчих комісій, недопущення незаконного втручання у їх діяльність.
У цілодобовому режимі в обласному управлінні працює оперативний штаб, який збирає та аналізує інформацію про правопорушення, пов’язані з підготовкою і проведенням виборів.
Працівники міліції реєструють та перевіряють всі без винятку повідомлення щодо можливих порушень виборчого законодавства а також уживають заходи реагування відповідно до нормативно-правових актів України.
За словами начальника штабу УМВС у Вінницькій області Миколи Загорулька, з початку передвиборчої кампанії в органи та підрозділи внутрішніх справ Вінниччини надійшло 210 звернень, пов’язаних із виборчим процесом. З цієї кількості зареєстрованих повідомлень порушено 2 кримінальні справи – за фактом крадіжки у смт. Літин агітаційного банера із зображенням портрета кандидата в народні депутати та за фактом крадіжки оргтехніки з офісу однієї з політичних партій у м. Вінниці.
 По 128 заявах, які були зареєстровані в органах міліції, відмовлено в порушенні кримінальної справи, 23 матеріали передані на розгляд в прокуратуру, 8 – в окружні комісії, 1 – до ЦВК, на правопорушників складено 20 адміністративних протоколів.
Серед найпоширеніших адміністративних порушень виборчого законодавства – порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів, виготовлення та розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних.
Міліція застерігає від порушень законодавства та наголошує, що в залежності від тяжкості діянь правопорушника відповідальність може бути як адміністративною так і кримінальною.
Відповідальність за порушення законодавства під час виборчої кампанії:
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
 ст. 183 КУпАП — Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб (протоколи складають уповноважені особи виконкомів і ОВС, розглядають адмінкомісії при виконкомах.
ст. 185-1 КУпАП — Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (протоколи складають уповноважені особи виконкомів і ОВС, розглядають суди)
ст. 185-2 КУпАП — створення умов для організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 186 КУпАП — самоуправство (протоколи складають ОВС, розглядають адмінкомісії при виконкомах).
Адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення
ст. 212-7 КУпАП — порушення порядку ведення Державного реєстру виборців, порядку подання відомостей про виборців до органів Державного реєстру виборців, виборчих комісій, порядку складання та подання списків виборців, списків громадян України, які мають право брати участь у референдумі, та використання таких списків (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 212-8 КУпАП — порушення права громадянина на ознайомлення з відомостями Державного реєстру виборців, зі списком виборців, списком громадян, які мають право брати участь у референдумі
ст. 212-10 КУпАП — порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 212-12 КУпАП — порушення права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 212-13 КУпАП — виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 212-14 КУпАП — порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях (протоколи складають ОВС, розглядають суди).
ст. 212-20 КУпАП — порушення порядку опублікування документів, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму (протоколи складають ОВС, голова та члени виборчої комісії, кандидати, уповноважені особи, офіційні спостерігачі, а розглядають суди).
КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Відповідальність за підкуп виборців передбачена ч.1 ст.157 Кримінального кодексу України (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням, а також ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Підслідність цієї статті відноситься до компетенції органів прокуратури.
ст. 158 КК України — Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів.
ст. 159 КК України — Порушення таємниці голосування. Досудове слідство за статтями 158, 159 Кримінального кодексу України провадиться слідчим прокуратури
ст. 161 КК України — Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності) (підслідність прокуратури).
ст. 170 КК України — Перешкоди законній діяльності політичних партій, громадських організацій (підслідність прокуратури).
ст. 259 КК України — Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності (підслідність ОВС).
ст. 293 КК України — Групове порушення громадського порядку (підслідність ОВС).
ст. 294 КК України — Масові заворушення (підслідність СБУ).
ст. 295 КК України — Заклики до здійснення дій, що загрожують громадському порядку (підслідність ОВС).
ст. 340 КК України — Незаконна перешкода організації і проведенню мітингів, зборів, демонстрацій (підслідність ОВС).
ст. 346 КК України — Погрози чи насильство відносно державного або громадського діяча (підслідність прокуратури).
ст. 351 КК України — Перешкоджання діяльності народного депутата України (підслідність прокуратури).
СЗГ УМВС України у Вінницькій області
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар