Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 січня 2020
-1,5 °C
ясно

Статті

МАТЕРИНСЬКЕ ЛИХОЛІТТЯ АБО НАРОДЖЕННЯ ДІТЕЙ ДЛЯ ВУЛИЦІ
04 березня 2014, 00:00
МАТЕРИНСЬКЕ ЛИХОЛІТТЯ АБО НАРОДЖЕННЯ  ДІТЕЙ ДЛЯ ВУЛИЦІ

Діти – квіти життя. Хтось народжує в молодому віці, хтось у пізньому, хтось виховує жорсткo і справедливo, а декому властиво пожаліти, словом довести, що добре, що ні. Дехто мріє про єдину дитину в сім’ї, дехто – про багатоголосий дитячий гамір у домі. А є й такі, що народжують для власного матеріального забезпечення.

Ні для кого не секрет, що сьогодні за народження дітей держава надає допомогу у вигляді грошових виплат. За останні п’ять років почастішали випадки, коли мама залишала новонароджену дитину просто на вулиці, а народила її для того, щоб отримати матеріальну допомогу від держави і використати її для власних цілей і бажань. Допомога при народженні виплачується у розмірі, який залежить від того, яка по рахунку дитина у сім’ї - перша, друга, третя.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2011 р., буде надаватися у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму – на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму – на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами. Важливо зазначити, що допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.

Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік» встановлено такі розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років: з 1 січня - 972 гривень; з 1 грудня - 1032 гривня. Отже, у 2013 році розмір допомоги при народженні першої дитини складав: з 1 січня - 29160 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців; з 1 грудня - 30960 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців.

Розмір при народженні другої дитини буде складати: з 1 січня - 58320 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців; з 1 грудня - 61920 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 48 місяців.

Розмір при народженні третьої і кожної наступної дитини буде складати: з 1 січня - 116640 гривень, з яких 9720 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців; з 1 грудня - 123840 гривні, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 72 місяців. Непогана допомога, чи не так?!

Сучасне покоління недалекоглядне і досить неоднозначне. Для нього не існує таких понять, як мораль, майбутнє, совість врешті-решт. Чи потрібно взагалі таким черствим жінкам народжувати? Я вважаю, що таких от «матерів» потрібно карати цілком жорстоко, а саме забороною в подальшому народжувати. Ніякі штрафи, позбавлення материнських прав не зупинять «хвору на гроші» жінку і надалі вчиняти такі злочини для свого матеріального задоволення. Згоден - це досить жорстоко і аморально, але по-іншому, на мою думку, ніяк. Кілька таких прикладів змусять задуматись мам, чи варто покидати власну дитину напризволяще. Або ще один варіант: більш щільний контроль за матерями та їх дітьми, й за грошовими виплатами. Інакше, далі буде ще гірше…А як ви гадаєте???

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар