Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 лютого 2020
4,0 °C
пасмурно

Статті

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ АРБІТРАЖНИХ ОПЕРАЦІЙ
02 жовтня 2012, 00:00
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ АРБІТРАЖНИХ ОПЕРАЦІЙ

 

Національний банк України нормативно врегулював питання щодо надання послуг фізичним особам у сфері здійснення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі.

Як пояснила заступник директора Департаменту методології грошово-кредитної політики – начальник управління методології валютного регулювання Людмила Чепінога, арбітражні операції на умовах маржинальної торгівлі – це безготівкові операції з купівлі-продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту з метою отримання прибутку від зміни валютного курсу на міжнародному валютному ринку. Нормативне врегулювання зазначених операцій – це не лише черговий крок у напрямі подальшої лібералізації валютного ринку, а й дієвий крок із посилення захисту прав споживачів відповідних фінансових послуг.

До сьогодні такі операції здійснювались як через банківський сектор, так і через окремі фірми та форексні клуби, які не мали на це відповідних дозволів, ліцензій та практично не несли перед клієнтами ніякої відповідальності. Натомість, маржинальні операції здійснюватимуться виключно через банківську систему, будуть легальні, прозорі й підлягатимуть пруденційному нагляду з боку Національного банку України. Рішення сконцентрувати надання зазначених фінансових послуг виключно в банках пояснюється тим, що нині саме банки мають усе необхідне для маржинальної торгівлі на міжнародних ринках: технічне оснащення та достатню кількість кваліфікованих фахівців. Крім того, банки є найбільш прозорими установами на фінансовому ринку, механізм нагляду та контролю за якими налагоджено на високому рівні.

Відтепер будь-який клієнт, що здійснюватиме операції з маржинальної торгівлі на міжнародних ринках, зможе проконтролювати та перевірити рух своїх коштів через власні банківські рахунки. Це убезпечить людей від ризиків втрати коштів унаслідок недобросовісних дій фінансових посередників.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар