Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 вересня 2019
12,6 °C
пасмурно

Статті

"КВІТИ ДЛЯ ВАС..." ВІД ФЕДОРА ПАНЧУКА
07 червня 2012, 00:00
"КВІТИ ДЛЯ ВАС..." ВІД ФЕДОРА ПАНЧУКА

Неабияке задоволення отримав од чергової, 36-ї, персональної виставки вінницького художника, заслуженого діяча мистецтв України Федора Панчука, котру він репрезентував шанувальникам мистецтва в день свого народження.
І добре б, аби ця тенденція щорічно й надалі продовжувалася, бо, оглядаючи диво дещо імпресіоністського живопису під назвою “Квіти для вас...”, знову й знов пригадував слова автора експозиції: “Я виріс із народної творчості, - зазначував пан Федір, - обома ногами звідти та, якщо добре подумати, й досі там.” Отож, певно, саме глибинна родинна пам’ять говорить до нас пензлем майстра, роботами якого насолоджуються сьогодні в музеях України, в т. ч. Національному художньому, галереях Ватикану, Німеччини, США, Ізраїлю, Туреччини, а також у приватних колекціях. І добре, що “квітник” Панчука прикрашають не лише власні твори, а й роботи молодих послідовників його творчості, яких він всіляко підтримує.

- Федоре Васильовичу, епоха прикрашання стін житла килимовим дефіцитом “совкового” періоду, слава Богу, таки минає. Люди тягнуться до духовного, тож назагал усе частіше прикрашають домівки оригінальними, справжніми (а не копіями чи репродукціями) творами мистецтва, зокрема і полотнами художників. А скажіть-но, будь ласка, що робити, коли картина сподобалась, але вона завелика для малометражної квартири?

- Та хіба ж вона така об’ємна, що “з’їсть”, розміщена на стіні, вашу площу?! Навпаки: якщо розумно, зокрема за кольоровою гамою, підібрати полотно, то в приміщенні досягається ефект, що воно стало просторішим. І взагалі, скажімо, навіть у кімнаті без вікон пейзаж створює враження вікна у довкілля.

- Здійснення вам, пане Федоре, творчих задумів і вдячних шанувальників мистецтва!

Йшов із виставки і міркував: свого часу французи, наприклад, сучасники імпресіоністів, придбали за мізерні кошти їхні картини — нині їхні діти є власниками шедеврів світового мистецтва. А візьміть, для прикладу наших подільських художників, яких донедавна і на регіональні виставки не пускали, бо їхня творчість не вписувалась у вузькі ідеологічні рамки соцреалізму. Ми жили поруч із ними, ходили тими ж вулицями. Хіба здогадувалися, що їхні роботи сягнуть рівня світових вершин? На жаль, часто-густо посмертно. Певно, талановитих треба шанувати при житті.

Олекса Славин, НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар