Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 січня 2020
1,0 °C
небольшой снег

Статті

КУДИ КРАЩЕ НЕ ЇХАТИ НА НОВИЙ РІК!
12 грудня 2013, 00:00
КУДИ КРАЩЕ НЕ ЇХАТИ НА НОВИЙ РІК!

Щороку в грудні ми цікавимося, в першу чергу, святкуванням Нового року, а точніше місцями, де краще за все його можна провести. Для багатьох це веселе та дружнє проведення часу за кордоном чи вдома. У Новорічну ніч українці п'ють шампанське, спостерігають за барвистими феєрверками і поїдають "олів'є". Здавалося, весь світ у цей момент святкує прихід Нового року. Але це зовсім не так. Десь за тисячі кілометрів звичайний індус або іранець спокійно «хропе» в Новорічну ніч - вранці йому належить звичайний робочий день. Для них 1 січня - не свято.

Так жителі Саудівської Аравії не святкують Новий рік в принципі, як і більшість мусульманських країн. Справа в тому, що відзначення зміни дат вважається чужим ісламу. Тому, якщо опинитеся 1 січня у столиці держави - місті Ер-Ріяд, не дивуйтеся абсолютно буденній картині. Для правовірних у Саудівській Аравії існує лише три свята: День незалежності, святкування кінця місяця рамадан і свято жертвопринесення. І ще п'ятниця - день відпочинку в мусульманському світі. Тим не менш, мусульмани можуть прийняти запрошення на новорічну вечерю, але знехотя, швидше, з почуття обов'язку, щоб не образити друзів іншої віри.

В Ізраїлі 1 січня теж працюють, якщо це, звичайно, не субота - священний день для іудеїв. Святкують свій Новий рік ізраїльтяни восени. Називається це свято Рош Ха-Шана. Його відзначають 2 дні.

Ще одна країна, яка не святкує Новий рік – Іран. Він живе за Персидським календарем. Наприклад, зараз в Ірані 1392 рік. Він почався 21 березня 2013 року і закінчиться 20 березня 2014 року. Новий рік відзначають в Ірані в день весняного рівнодення - 21 березня. Свято зветься Навруз, тобто, новий день. Із Навруза починається рік в Афганістані.

А от в багатокультурній Індії стільки свят, що якщо довелося б їх відзначати, не було б коли й працювати. У ці дні всі установи та офіси працюють, але співробітники можуть взяти відгул. Саме до таких свят належить 1 січня. Не хочете святкувати Новий рік як всі? Вашій увазі пропонуються інші варіанти. 22 березня наступає Новий рік за єдиним національним календарем Індії. У штаті Махараштра його відзначають під назвою Гуді Падва, а в штаті Андхра Прадеш його звуть Угаді. У штаті Керала Новий рік відзначають 13 квітня. Він носить назву Вишу. Це далеко не повний перелік новорічних днів, які можна відсвяткувати в Індії. До речі, серед "свят на вибір" є і католицьке Різдво.

У Південній Кореї 1 січня - вихідний. Тут поширені вбрані ялинки і Санта Клауси. Але не варто чекати від корейців свята в стилі "напиватися до чортиків". Початок року в Кореї сприймають скоріше не як свято, а як зайвий довгоочікуваний вихідний, який можна провести в приємному колі сім'ї та друзів. А от якщо щось і святкується з небувалим розмахом, то це Соллаль. У цей день більшість корейців їдуть до своїх рідних міст. Оскільки дорога може займати багато часу, день до настання Нового року і відразу після нього вважаються також національними святами. Три вихідних разом - небачена розкіш для Південної Кореї, адже практики перенесення вихідних на будні, якщо свято випало на вихідний день, тут не існує.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар