Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2020
1,2 °C
облачно с прояснениями

Статті

КРЕДИТНІ СПІЛКИ ОШУКУЮТЬ ГРОМАДЯН
07 грудня 2012, 00:00
КРЕДИТНІ СПІЛКИ ОШУКУЮТЬ ГРОМАДЯН

Форми шахрайства кредитних спілок. Що робити щоб не стати жертвою аферистів.

Документальний матеріал шахрайських дій кредитних спілок «Капітал» та «Індекс П» (Назву змінено). До мене приїхав з Донеччини громадянин України, який сім років відпрацював таксистом у Сполучених Штатах Америки, а коли повернувся в Україну, став жертвою шахрайських дій кредитної спілки «Капітал». Чому він приїхав з Кривого Рогу у Вінницю? Тому, що кредитна спілка «Капітал» заснувала себе у Вінниці а свої філіали відкрила по всій Україні. Потім поїхали до мене ошукані громадяни зі Львова, Калуша, Івано-Франківська, Хмельницького, Рівного, Києва та інших міст.

З’ясувалось, що механізм обману людей дуже простий, але на цей гачок йдуть наші громадяни, а працівники правоохоронних органів затуляють очі на ці дії. Громадянину пропонують гроші, а кредит за суму внеску. Оформлюється угода, де чітко визначається сума оплати та процентні ставки. Якщо ви взяли кредит під заставу квартири, будинку, то рахуйте, що ви втратили своє майно, а кредит не погасите за своє життя. Якщо ви сплатили внесок під кредит, то ви його отримаєте після сплати внесків, так років через 10-20, в залежності від суми кредиту.

Що робила кредитна спілка «Капітал»? Вона приймала внесок (на той час 1 тис. доларів США), укладала угоди де визначала, що надає кредит 50-100 тис. гривень після сплати вказаної суми, та додатково, послуг працівників та інших витрат. Очільники такої спілки надавали гроші в кредит під заставу квартири, будинку, а фактично купували квартиру, будинок у власника за мізер. Якщо клієнт своєчасно не погасить кредит, то працює механізм пені та примусове стягнення квартири, будинку через суд. Пам'ятайте: суди будуть виносиш рішення на користь кредитної спілки, а не на вашу! Чому? Тому, що Ви уклали угоду з кредитною спілкою і Вам треба відповідати за належне виконання умов цієї угоди.

Висновок багаторічної роботи з кредитною спілкою «Капітал». Особисто я разом з ошуканими громадянами неодноразово були в УМВС України у Вінницькій області, надсилали листи в прокуратуру. По відношенню до керівників цієї кредитної спілки була порушена кримінальна справа. Матеріали передали в суд, але знайти їх так і не вдалось. Мільйонери-керівники кредитної спілки «Капітал» на волі, а громадяни залишились без грошей.

Чергова кредитна спілка «Індекс П»

Схема оману громадян аналогічна з діяльністю кредитної спілки «Капітал». В Вінницьку правозахисну Асоціацію «Адвокасі-АЗА» звернулась громадянка Б. жителька с. Яришівка, яка оформила угоду, навіть сплатила гроші, і тільки вдома вичитуючи документи зрозуміла — кредит вона не отримає, а внески буде сплачувати все свое життя! До вступу в дію угоди залишилось два дні, і вона вирішила повернути внесок. Правда була на її стороні і був час для повернення грошей. Основний документ - угода була на руках громадянки Б., де чітко визначався факт підробки. Я запропонував приїхати в кредитну спілку разом із журналістом, юристом, її дорослими дітьми та повернути внесок. Угоду, як доказ, не показувати до того часу, поки вони не нададуть примірник для скасування та повернуть внесок.

На жаль, Б. не прислухалась до поради. В приміщенні кредитної спілки вона витягнула з сумки угоду і почала доводити, що її ошукали. Кредитні хлопці, юрист та охоронник накинулись на жінку і почали відбирати в неї цю угоду. Я вимушений був встати між ними, але ці хлопці захопили мені руки та зламали хребет. Ця подія обійшлась мені не тільки матеріальними витратами, але й тривалим лікуванням. На наступний день кредитна спілка «Індекс П» повернула внесок громадянці Б. за умови, що вона та її дорослі родичі не будуть свідчити в суді про ці події, що вона і зробила. З того часу жінка жодного разу не подзвонила мені і навіть не поцікавилася, як моє здоров'я.

Висновок: Громадяни України, не беріть гроші в шахрайських кредитних спілках, які “працюють” за такою схемою, і тоді вони не будуть існувати.

Голова правозахисної Асоціації Адвокасі-АЗА”,

керівник міської Партії Честі, боротьби з

корупцією та організованою злочинністю

заступник Президента ветеранів силових структур,

ветеран СБУ

Душко В.П.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар